КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Босна ОСТАЛА У трци за Катар! Бугарска изгубила од фењераша

09.10.2021. 17:28
Kazahstan - Bosna i Hercegovina
Казахстан - Босна и Херцеговина / Извор: Реутерс

Занимљиви мечеви.

Фудбалери Босне и Херцеговине славила су у Нур-Султану над Казахстаном 2:0, у мечу групе Д квалификација за Мундијал.

MOZZART ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ: БиХ 2,00, Шведска 1,43, Шкотска 2,00, Мађарска 2,45!

ПОТРЕСИ У ИТАЛИЈИ: Шампион ЗОВЕ Сергеја, Србин рекао Кежману у ком клубу жели да настави КАРИЈЕРУ

ПАНИКА КОД ФРАНЦУЗА: Корона СТИГЛА међу Дешанове изабранике уочи финала Лиге нација

Орлови вечерас (20.45) гостују Луксембургу, а победа би значила да је место у баражу сигурно. Домаћин није наивна екипа, па у Пиксијевом тиму не сме да буде опуштања. Квота на двојку је 1,45, а на kombinazziju 2&3 2,10. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Луксембург - Србија.

Јунак  меча у Казхстану био је 26-годишњи нападач белгијског Еупена, Смаил Превљак, који је постигао оба гола. Најпре је у 25. минуту погодио после центаршута Стевановића, да би предност дуплирао у 66, након одбитка после ударца Џека.

Босна је друга на табели са шест бодова, шест мање од Француске, која има и меч више. Иза Босне и Херцеговине остала је Украјина са пет, баш као и Финска са четири. Ове две селекције међусобни меч ће одиграти од 18.00.

Група Д:

Казахстан – Босна и Херцеговина 0:2 (0:1)

(Превљак 25, 66.)

Финска – Украјина 18.00

У оквиру групе Ц, Литванија је стигла до прве победе у квалификацијама и то над Бугарском, резултатом 3:1.

Бугари су лоше отворили меч, пошто је Илиев у 14. промашио пенал. Казна је стигла само четири минута касније, када је Ласицкас погодио.

Десподов је у 64. успео да донесе изједначење Бугарској, међутим, Фјодор Черњих прво у 82, а онда и у 84. ставља тачку на ову утакмицу – 3:1.