КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Брука у Лавову, нико до сада Србију овако УБЕДЉИВО није победио (ВИДЕО+ФОТО)

07.06.2019. 20:22
Ukrajina - Srbija
Украјина - Србија / Извор: Реутерс

Судија је био Шпанац Лахоз.

Селектор фудбалске репрезентације Србије Младен Крстајић је пре доласка у Украјину рекао да је важно да се не изгуби. А у Лавову је било потпуно супротно. Национални тим Украјине предвођен легендарним нападачем, сада селектором Андрејем Шевченком је у утакмици квалификација за Европско првенство 2020. декласирао Орлове са 5:0 (Циганков и Конопљанка по два гола и Јаремчук). Тријумф је био више него заслужен јер су се у свих пет ситуација домаћини поигравали са противником. Пролазили су поред наших играча као да их није било. Марко Дмитровић је могао само да шири руке и да се љути на саиграче.

Почео је Крстајић са формацијом 3-5-2 и за то био сурово кажњен, пошто је ово најтежи пораз од када Србија постоји као самостална држава. Није помогла ни офанзивна стартна постава са Луком Јовићем и Александром Пријовићем. Српски нападачи се нису ни видели, а није помогао ни Александар Митровић који је у наставку меча заменио Пријовића. Једноставно, вечерас је на терену постојао само један тим, а Србија није имала "поштену" прилику.

Већ у понедељак, у Београду ће бити одиграна нова квалификациона утакмица, са Литванијом која је одиграла нерешено у Луксембургу (1:1). Меч на стадиону "Рајко Митић" биће одигран пред празним трибинама.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалска репрезентација Србије гостује у Лавову националном тиму Украјине у утакмици 2. кола квалификација за Европско првенство. У првој утакмици Орлови селектора Младена Крстајића одиграли су нерешено у Португалији, а сада их очекује нови изазов. Крстајић је у најави меча рекао да је најважније да се не изгуби, а од старта рачуна на два нападача, на тандем Пријовић - Јовић.

Дешавања из Украјине можете да пратите УЖИВО на порталу Србија Данас.

ЈОШ МАЛО ПА ПОЧИЊЕ: Крстајић изабрао стартере за Украјину, ево да ли од почетка игра Јовић (ФОТО)

БУРА ПРЕД МЕЧ СА ТАКОЗВАНИМ КОСОВОМ: Иванићева ПОРУКА одушевиће све СРБЕ

ДЕФИНИТИВНО: Црна Гора игра против тзв. Косова, јасно је шта се десило Тумбаковићу, Стојковићу и Иванићу (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

75. минут
Сада је и 5:0. Опет Конопљанка.
72. минут
Измена у оба тима. Уместо Јовића Лазовић. Уместо Степаненка Шепалијев.
67. минут
Сада и Шевченко мења. Уместо Јаремчука Кравец.
60. минут
Уместо Љајића Фејса.
59. минут
Води домаћин са 4:0. Стрелац Јаремчук. Поново лоша, веома лоша реакција одбране Србије. Поново се Украјинци шетају како хоће.
53. минут
Уместо Пријовића Митровић

46. минут
Конопљанка за 3:0. Поново одбрана Србије дозвољава противнику да се намести. Са ивице казненог шаље лопту у доњи угао гола Србије. Агонија Орлова се наставља.

Није било промена у паузи.

ПОТОП СРБИЈЕ: Циганков за ДВА минута ПОКАЗАО где нам је место (ВИДЕО)

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Максимовић губи лопту на средини терена. Ипак нема казне.
37. минут
Траже Украјинци пенал због тога што Коларова лопта погађа у руку. Шпански судија не показује ништа.

Катастрофалне реакције одбране Орлова у оба случаја.

28. минут
Опет Циганков. Сада је 2:0. Овог пута са веће удаљености.
26. минут
Води Украјина са 1:0. Циганков је стрелац.
25. минут
Дмитровић у два наврата зауставља озбиљне покушаје Украјинаца. Прво ногом, па главом.
20. минут
Тадић изводи корнер, Пјатов испушта лопту на кратко. Ипак, судија додељује лопту голману домаћина
18. минут
Конопљанка са ивице казненог простора, али два-три метра поред гола.
15. минут
Корнер за Србију. Тадић изводи, Пјатов боксује. Указује се помоћ Јовићу.
ВИ СТЕ РУСКА... СКАНДАЛ - Украјинци и Хрвати звиждали химни "Боже правде", а онда СТРАШНА УВРЕДА на рачун Русије и Србије (ВИДЕО)

11. минут
Контра за Украјинце. Покушај са 20-ак метара, али преко гола.
9. минут
Коначно шанса за Србију. Са десетак метара са леве стране Пријовић, али у спољни део мреже.
7. минут
Нови корнер за Украјину. После неколико покушаја, Србија успева да се одбрани. Лош почетак за Орлове.