ЛАЦИО ПРИТИСКА, ЈУВЕ СЕ НЕ ДА: Видите снимке голова - 3 мајсторије Старе даме! Дибала, Роналдо и Коста

01.07.2020. 08:49
Juventus VS Đenova
Јувентус ВС Ђенова / Извор: Фото: Youtube printscreen/Serie А

Наставља се борба за титулу првака.

Лацио је извршио притисак, али Јувентус не дозвољава да му се Римљани приближе. Нови тријумф "стара дама" остварила је на гостовању Ђенови – 3:1 (0:0).

Осмоструки узастопни шампион Италије је до тријумфа стигао головима Паола Дибале и два пута Кристијана Роналда, док је утешни погодак за домаће дао Андреа Пинамонти. Разлика на врху табеле је остала четири бода, а до краја Серије А је остало још доста да се игра, чак девет рунди.

Злата вредни САВЕТИ: Како да промените живот за седам дана

СТАТУС КОЈИ ЈЕ ДИГАО НА НОГЕ СРБИЈУ И ХРВАТСКУ: Неле Карајлић ударио по Новаковим критичарима, ВИ СТЕ НАДРЕАЛИСТИ

ХИТ: Погба послао поруку Матићу на СРПСКОМ (ФОТО)

РЕЧИ КОЈЕ ЋЕ СВАКОГА РАСПЛАКАТИ: Потресна читуља за Бобану од супруга Мирослава и њеног сина

До победе је Јувентус дошао са три прелепа поготка. Али, није лако пробио дефанзиву тима из Колумбовог града. У првом полувремену мреже су мировале, иако је Роналдо имао две сјајне шансе у 13. и 43. минуту.

Ђеновљане је "начео" Дибала после пет минута игре у наставку. Добио је простор који је искостио да промеша неколико чувара и онда, у свом стилу, левом ногом погоди даљи угао. То је натерало домаћина да крене напред и отворило простор "старој дами" за полуконтре.

Из једне такве већ после шест минута Роналдо је демонстрирао разоран ударац са дистанце. Повукао је лопту неколико десетина метара, а онда распалио по њој и послао је у горњи десни угао гола Ђенове. Где су два, ту је и трећи прелеп гол Јувентуса. Можда и најлепши дело је Дагласа Косте. Играо се 73. минут када се у свом препознатљивом стилу, а подсетио је и на Арјена Робена, наместио на леву ногу и "кифлом" послао лопту у саме рашље.

Фантастичан потез који је отклонио сваку сумњу око питања победника овог меча. Три минута касније Ђенова је дошла до утешног гола преко Андрее Пинамонтија. Гол иде на душу Леонарда Бонућија који је направио кикс тако што је пропустио прилику да очисти лопту главом из свог казненог простора. На другој стативи је млади нападач домаћих дочекао лопту и закуцао је у мрежу Јувеа.

БОНУС ГАЛЕРИЈА:

Погледајте како изгледа српска кик-боксерка Сташа Веић.

ВЕЛИКА ПРЕВАРА У ДОБА КОРОНЕ: Одједном ОЗДРАВИО велики број фудбалера!

ДРАМА У ШПАНИЈИ: Пешић три секунде пре краја остао без ТИТУЛЕ, Басконија ШАМПИОН! (ВИДЕО)

МИСЛИЛИ ДА ЈЕ БАХАТ ЈЕР ПОКАЗУЈЕ СРЕДЊИ ПРСТ: А онда ШОК - упутио га је ОЦУ! Неверица кад се СВЕ открило