ИЛИЋ ГОЛЧИНОМ СРУШИО ЛАЦИО: Вања славио у дербију браће Милинковић-Савић!

22.04.2023. 20:23
Ivan ilić
Иван илић / Извор: Фото: TwitterPrintscreen/Le Football ин ВО

Гол за шпице...

Фудбалери Торина славили су као гости против Лација са 1:0 (1:0) у сусрету 31. кола Серије А.

СИТИ ЈУРИ ТРИПЛУ КРУНУ: Марез хет-триком довео Пепову чету на корак од трофеја

ЗВЕЗДА ОВЕРИЛА ТИТУЛУ И ЛИГУ ШАМПИОНА: ТСЦ пао на ”Маракани”

КИША ГОЛОВА НА ЕНФИЛДУ: Ливерпул се НАМУЧИО са ”Шумарима”

Био је то мали српски дерби чији су актери били и четворица репрезентативаца Србије.

Био је то и занимљив окршај браће Милинковић-Савић, Сергеја са једне и Вање са друге стране, а голман Торина је имао више разлога да буде задовољан, баш као и Радоњић и Иван Илић, који је одлучио победника.

Сергеј Милинковић-Савић је одиграо свих 90 минута у дресу Лација.

Вања Милинковић-Савић и Илић су такође одиграли цео меч, док је Радоњић замењен у 69. минуту.

Лацио је шестим поразом у сезони нашкодио својим изгледима да сезону заврши као други, јер би Јувентус ако победи могао да га престигне, док је Торино сигуран у средини табеле.

Лацио је пропустио две прилике у првом и 13. минуту, баш као и Торино преко Радоњића у 20.

И онда, гол који је све решио и то какав - Илић се у 43. минуту одлучио на шут са дистанце, био је то незгодан, јак ударац, лопта је прошла испод Проведела и завршила у мрежи.

Имао је Радоњић у 57. минуту, пре него што је нешто касније изашао, нову прилику да дуплира предност "бикова", али је голман одбранио његов ударац.

Сергеј је у 89. минуту покушао да изненанди брата на голу Торина, али је Вања лагано зауставио његов ударац.

У наредном колу 29. априла Торино дочекује Аталанту док Лацио дан касније гостује Интеру.