ЛАЗЕТИЋ РЕШИО СВЕ СА ДВА ГОЛА: Звезда победила у Ирској и стигла на корак од Лиге шампиона

29.09.2021. 22:50
Marko Lazetić
Марко Лазетић / Извор: МН Press

Црвено-бели славили против Сент Патрика са 2:1.

Омладинци Црвене звезде савладали су у Даблину Сент Патрик са 2:1 (2:0) и тако дошли на корак од пласмана у Лигу шампиона. Црвено-беле је до победе водио двоструки стрелац Марко Лазетић који је головима у 3. и 45 4. минуту донео Звезди недостижну предност, а домаћин је смао успео да постигне почасни гол у судијској надокнади.

ЗВЕЗДУ ЧЕКА МЕЧ БЕЗ НАЈБОЉИХ: Црвено-бели слетели у Бугарску (ФОТО)

ДА ЛИ ЈЕ ОВО ТИМ ЗВЕЗДЕ ЗА ЛУДОГОРЕЦ? Станковић спрема изненађење (ФОТО)

ДИЛЕМЕ ВИШЕ НЕМА: Ово је коначан списак Звезде за меч са Лудогорецом

Меч није могао боље да почне за црвено-беле у Даблину пошто су већ у 3. минуту стигли до предности, а стрелац је био Марко Лазетић на асистенцију Лековића. Имао је и Сент Патрик добру прилику у 11. минуту, али је голман Маринковић добро интервенисао. Уследило је затишје све до 29. минута када је Кахвић покушао, али је његов ударац блокиран. Када се чинило да ће црвено-бели отићи у свлачионицу са минималном предношћу, Лазеић је поново погодио. Играо се 45 4. минут када је Милосавић асистирао, а Лазетић постигао други гол на мечу, а Звезда на велики одмор отишла са вођством од 2:0.

Друго полувреме није пружило толико узбуђења као што их је било у првих 45 минута. Изабраници Марка Неђиђа играли су паметно, нису срљали, док домаћин није успевао да створи више проблема одбрани црвено-белих. Једину праву прилику имао је Сент Патрик у 76. минуту, али је поново Маринковић био одличан на голу. У самој завршници црвено-бели су остали са играчем мање пошто је искључен у 86. минуту Мелентијевић због другог жутог картона, а први је добио осам минута раније. Ипак, није било времена за домаћина да то искористи. Сент Патрик је успео само да постигне почасни погодак у судијској надокнади преко О'Брајена у 90 2. минуту.

Реванш утакмица заказана је за 20. октобар и играће се на стадиону ФК Чукарички.