МЕДИСОН РАЗГОРОПАДИО ЛИСИЦЕ: Лестер је ГАЗДА Источног Мидландса (ВИДЕО)

03.10.2022. 22:51
Džejms Medison
Џејмс Медисон / Извор: Реутерс

Коначно тријумф чете Брендана Роџерса.

Фудбалери Лестера савладали су Нотингем Форест 4:0 у дербију Источног Мидландса у последњем мечу деветог кола Премијер лиге.

КО ЈЕ БОЉИ... МЕСИ ИЛИ ХАЛАНД? Гвардиола одговорио као из топа

НЕМАЈУ ПОНОС, ЛИЧНОСТ, НИШТА: Кин поново ударио по "својима"

НАГРАДА ЗА ХЕТ-ТРИК: Сити нуди нови уговор Фодену

Лисицама је ово прва победа у шампионату и резултат који значи бег са зачеља табеле, а фенер је препуштен данашњем ривалу.

Од старта су домаћи били ти који више желе три бода, прву велику прилику имао је Дузбери-Хол већ у петом минуту, Медисон је све урадио центрирао, а везњак је главом био непрецизан са свега пет минута. Недуго затим поново је у шанси био исти играч, овога пута је шутирао са дистанце, али као и први пут био је непрецизан.

Иницијатива тима Брендана Роџерса је уродила плодом у 25. минуту. Медисон је шутирао са неких 20 метара, лопта је качила неког од дефанзиваца гостију и преварила Хендерсона за одушвљење на трибинама препуног Кинг Пауера.

Ношени том еуфоријом домаћи нису стали до краја полувремена, а само два минута касније поново се тресла мрежа Шумара.

Стрелац је био Барнс, фино је погодио Енглез искоса са леве стране. Своју сјајну игру у првих 45 минута Медисон је запечатио још једним голом и то је учинио из слободног ударца.

Нотингем је најбољу прилику имао Авонија, али је нападач погодио само стативу у ситуацији један на један са Вордом.

Наставак је био нешто мирнији, а коначан резултат је поставио Патсон Дака у 73. минуту, асистент је био сјајни Џејсм Медисон.