ЛИГА ЕВРОПЕ: Партизан ПРОКОЦКАО два гола предности, КАТАСТРОФА црно-белих у финишу меча у Хагу (ВИДЕО+ФОТО)

28.11.2019. 18:32 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Незапамћено.

Фудбалери Партизана пропустили су велику прилику да победе АЗ Алкмар у Хагу и задрже шансе да "презиме" у Европи. Меч је завршен резултатом 2:2 (2:0). Гости су водили са 2:0 до 87. минута и имали играча више, али је уследила права катастрофа у завршници меча. Друјф је постгао два поготка, у 87. и 92. минуту и тако одвео Холанђане у нокаут фазу Лиге Европе.

Гости су повели преко Јапанца који је искористио сјајан пас Natha и погодио доњи десни угао Бизовог гола. Партизан је удвостручио предност десетак минута касније када су гости изгубили лопту на неких 20-ак метара од гола. Здјелар је проиграо Суму који је хладнокрвно погодио за 2:0.

У другом полувремену, црно-бели су покушавали из контре и створили бројне прилике, а најбољи је имао Сума у 50. минуту када је погодио стативу. Боаду је искључен због другог жутог картона седам минута пре краја сусрета, али је онда уследио "блицкриг" Друјфа за пролаз Холанђана.

У последњем колу у мечу без резултатског значаја Партизан дочекује Астану, док ће АЗ гостовати на "Олд Трафорду" лидеру групе Л Манчестер Јунајтеду.

Ток меча могли сте да пратите уживо на порталу Србија данас.

ПУКЛА ЉУБАВ ПОСЛЕ ЈЕДНЕ ПОЛУСЕЗОНЕ: Лука Јовић напушта Реал и прелази у редове европског великана

СКАНДАЛ У ХОЛАНДИЈИ: Гробарима ЗАБРАЊЕНО да уђу на стадион! Ово је СРАМОТА...

ТО МОГУ САМО ВЕЧИТИ: Звезда и Партизан одложили цело коло

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90 2. минут
Домаћин се вратио из мртвих у надокнади времена. Резервиста Ферди Друијф постиже други гол за 2:2 у Хагу! Ухватио је сјајан волеј након центаршута Мидтсјоа и закуцао лопту у мрежу.
90. минут
Играће се чак седам минута надокнаде времена.
87. минут
Велики кикс одбране и голмана Партизана. Након дубинске лопте Копмејнерса, резервиста Ферди Друијф је успео да окренут леђима голу захвати лопту главом, а она се откотрљала у небрањену мрежу јер је Стојковић било лоше постављен након неопретног истрчавања.
85. минут
Мидтсје је зарадио јавну опомену.
83. минут
Боаду је добио други жути картон због симулирања!
77. минут
Жути картон зарадио је Стојковић због одиговлачења.
75. минут
Суму мења Шћекић.
73. минут
Идриси је погодио пречку, после сјајног "лажњака", срећа је била уз црно-беле.
70. минут
Класи мења Де Вита.
69. минут
Брежанчић мења Тошића.
67. минут
Садик је шутирао тик покрај десне стативе Бизовог гола.
60. минут
Слот прави другу измену, Вујтенса је заменио Сугавара, а Купмајнерс ће се вратити на позицију штопера.
58. минут
Алкмар је прилично безопасан, а гости су имали нову опасно контру коју је повукао Тошић, али је прилика пропала услед неспоразума Суме и Садика.
54. минут
Друјф је заменио повређеног Хаџидијакоса, а "пожутео је Купмајнерс
51. минут
Садик је имао стопостотну прилику, али је Бизо сјајном интрвенцијом спречио црно-беле да дођу до трећег поготка.
50. минут
Сума је сјајно повукао контру, и опасно шутирао, али је погодио спољни део стативе.
49. минут
Домаћи су имали корнер, али је Стојковић "избоксовао" лопту и отклонио опасност.
46. минут
Почео је други део утакмице.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

45. минут
Стефански је за један минут продужио прво полувреме.
42. минут
Садик је сјајно задржао лопту поред практично целе одбране домаћих. На крају је фаулиран, а Тошић је шутирао са неких 30-ак метара далеко од оквира гола.

40. минут
Нови покушај Милетића, али је његов ударац главом "укротио" голман Бизо.
38. минут
Први жути картон на мечу зардио је Стенгс.

37. минут
Сума се поигравао са домаћима у близини казненог простора, а онда је шутирао преко гола.
35. минут
Црно-бели су спустили ритам након два дата гола, док домаћи за сада "јалово" мападају.
27. минут
Добар високи пресинг су извршили црно-бели, Здјелар је дошао до лопте и упослио Суму који је резантним ударцем дуплирао вођство Партизана - 0:2!
25. минут
АЗ је имао солидан покушај после корнера, али је лопта завршила неких пола метра од гола Владимира Стојковића.
22. минут
Непрецизан покушај Остојића, црно-бели чувају минималну предност.
16. минут
Асано је довео Партизан у вођство. Natho је феноменално додао Јапанцу, иза леђа одбране, а овај је сјајно примио лопту и проследио је у доњи десни угао гола домаћих - 0:1!

14. минут
АЗ Алкмар има теренски иницијативу, црно-бели покушавају из контранапада.
8. минут
Добар напад Алмара преко десног бока, али је Natho одлично изблокирао ривала.
5. минут
Асано је имао солидан продор по левом боку, али су га домаћи сустигли, па је уместо центаршута упутио погрешан пас.
2. минут
Први ударац на сусрету имали су домаћи. Стенгс је снажно шутирао, али преко Стојковићевог гола.
1. минут
Главни судија, Данијел Стефански из Пољске, дао је знак за почетак меча.

1. полувреме

АЗ АЛКМАР - ПАРТИЗАН 2:2 (0:2)

СТАДИОН: У Хагу

СУДИЈА: Данијел Стефански (Пољска)

СТРЕЛЦИ: Друјф у 87. и 90 2. за АЗ Алкмар и Асано у 16. и Сума у 27. за Партизан

ЖУТИ КАРТОНИ: Стенгс, Копмејнерс, Боаду x2, Мидтсјо, Бизо (АЗ Алкмар) и Стојковић, Natho, Брежанчић (Партизан)

ЦРВЕНИ КАРТОН: Боаду (АЗ Алкмар) у 83. минуту

АЗ АЛКМАР: Бизо, Свенсон, Хаџидијакос (од 53. Друјф), Вујтенс (од 60. Сугавара), Вијндал, Мидтсје, Де Вит (од 71. Класи), Купмајнерс, Стенгс, Идриси, Боаду. Клупа: Де Бер, Оувејан, Друјф, Абуклал, Класи, Сугавара, Крамер. Тренер: Слот.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Остојић, Павловић, Урошевић. Здјелар, Natho (од 92. Вујачић). Тошић (од 69. Брежанчић), Сума (од 75. Шћекић), Асано. Садик. Клупа: Кљајић, Вујачић, Ивановић, Шћекић, Брезанчић, Ф. Стевановић, Лутовац. Тренер: Милошевић.