ЛИГА ЕВРОПЕ: Костић асистент, ДУХ Аугенталера пресудио СМС-у! Николић ЗАУСТАВИО Французе (ВИДЕО)

16.09.2021. 23:13
Filip Kostić
Филип Костић / Извор: Профимедиа

Преокрети у Шпанији и Немачкој.

Широм Старог континента одиграни су мечеви првог кола у Лиги Европе. Преокрети су виђени у Леверкузену и на Олимпијском стадиону у Риму, док је на мечу у Севиљи публика имала прилику да ужива у чак седам голова.

СТАНКОВИЋ ЛИКУЈЕ ПОСЛЕ ПОБЕДЕ НАД БРАГОМ: Не стидим се, РЕЗУЛТАТ је битан!

ТРЕНЕР БРАГЕ БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: "Заслужили смо да ПОБЕДИМО!" Не одустаје од свог мишљења

ЗВЕЗДА ДОБИЛА ПАРЕ И БОДОВЕ ЗА НАПРЕДАК НА ЛИСТИ: Србија на ПРАГУ овере другог тима у Лиги шампиона

Но, кренимо редом. Фудбалери Бајера су савладали Ференцварош, иако су Мађари већ у 8. минуту повели преко Маеа. Бундеслигаш није губио наду па је већ до полувремена изједначио голом Паеша.

Успели су гости да постигну још један гол два минута касније, стрелац је био Вечеи, али је његов погодак поништен после интервенције ВАР-а због играња руком. Коначан резултат поставио је Вирц у 69. минуту, на додавање Фримпонга.

Српски стручњак на клупи Локомотиве Марко Николић ремијем против Олимпика је кренуо у групи "Е", наставивши низ непобедивости од осам мечева. Ундер је донео предност Французима, да би Аџорин у самом финишу сусрета, обезбедио бод Московљанима феноменалним голом са преко 20 метара.

Галатасарај је славио у Истанбулу против Лација 1:0, Сергеј Милинковић-Савић је на терен ушао у 56. минуту, а гол Турака је евоцирао успомене навијача Црвене звезде из 1991. године.

У најсмешнијем тренутку вечери, потпуно исто као што је Клаус Аугенталер аутоголом обрадовао све Делије пре три деценије, на идентичан начин затресла се мрежа мађарског клуба. Био је то, занимљиво, први и једини ударац домаћина ка голу Римљана.

Спектакуларан меч у Севиљи одиграли су Бетис и Селтик. Домаћи су на крају славили 4:3, иако су Шкоти имали два гола предности (0:2). Шпанци су за мање од два минута постигли исто толико голова, потпуни преокрет донео је Борха Инглесијас у 51. минуту, а онда је поново у размаку од свега 120 секунди Хуанми другим голом потврдио тријумф Бетиса.

Филип Костић је одиграо цео меч за Ајнтрахт у бурном ремију са Фенербахчеом, док је српски репрезентативац асистирао код гола Ламерса у 41. минуту. Претходно је Месут Озил већ у 10. минуту донео предност гостима из Истанбула.

Драма је настала у финишу утакмице, када је Пелкас промашио пенал у 90. минуту, а Бериша сместио лопту у мрежу за 1:2. Уследила је интервенција ВАР-а после које је поништен гол турском тиму због недозвољене позиције.

Бивши играч Партизана Светозар Марковић одгледао је са клупе победу Олимпијакоса над Антверпеном од 2:1. Ел Араби је био стрелац за Пирејце у 39. минуту, али је после ВАР-а његов погодак поништен.

Оно што му је тада одузето, нападач грчког великана исправио је у 52. минуту, на асистенцију Камаре. Изједначење Белгијанцима је донео Самата у 23 минута касније, да би Рејбчук у финишу утакмице донео Грцима три бода на старту Лиге Европе.

Ни два гола предности нису била довољна Лестеру против Наполија (2:2). Лисице су повеле у 9. минуту преко Переза, док је вођство удвостручио Барнс на додавање Ихенача. Између тога, Даки је поништен погодак због офсајда, па су фудбалери премијерлигаша могли и са 3:0 да воде.

А онда је на сцену ступио Виктор Осимхен, за само 18 минута, Нигеријац је головима у 69. и 87. донео изједначење Италијанима и шокирао домаће играче.

Вест Хем је лакше него што се очекивало савладао Динамо у Загребу (0:2), а о доминацији Чекићара сведочи податак да за 90 минута нису упутили ниједан ударац у оквир гола премијерлигаша. Головима Антонија и Рајса, Енглези су уписали планирана три бода на старту такмичења.