ЛИГА ЕВРОПЕ: Милан демонстрирао силу! Јанковић и Карабаг срушили Брагу

15.02.2024. 23:13
FK Milan
ФК Милан / Извор: Профимедиа

Киша голова...

У термину од 21 сат одигране су четири преостале прве утакмице плеј-офа за пласман у осмину финала УЕФА Лиге Европе. Постигнути су следећи резултати: Милан – Рен 3:0, Бенфика – Тулуз 2:1, Брага – Карабаг 2:4, Ланс – Фрајбург 0:0.

ЗВАНИЧНО: Робусни првотимац отишао, као замена стигло ВЕЛИКО појачање из Серије А!Stjuart

Реал све договорио с Мбапеом, али НЕ САМО СА ЊИМ?! Још једна светска звезда стиже у престоницу ШпанијеKilijan Mbape

Е ТАКО СЕ ИГРА ФУДБАЛ: Спортинг очитао лекцију Јанг Бојсу - и то у ШвајцарскојFilip Ugrinić

Е ТАКО СЕ ИГРА ФУДБАЛ: Спортинг очитао лекцију Јанг Бојсу - и то у Швајцарској

Многи су били сумњичави по питању тога како ће седмоструки шампион Европе схватити прелазак у ово такмичење, али им је све било јасно након што су видели за какву се поставу определио тренер Стефано Пиоли. На терен је послао оно најбоље што има и тако јасно показао свима да Милан жели трофеј у Лиги Европе.

Италијански великан је апсолутно контролисао ситуацију у првом полувремену, а гол је постигао у 32. минуту.

Флоренци је са десне стране упутио сјајан и оштар центаршут у казнени простор, а тамо је Лофтус-Чик феноменално реаговао и ефектно, у маниру расних нападача, затресао мрежу ударцем главом са 11 метара, за 1:0.

Само што је почело друго полувреме, предност је дуплирана.

Играо се 48. минут када је Тео Ернандез извео корнер са десне стране, Кјер је био најбољи у скоку и тукао главом, искусни голман Манданда је одлично одбранио, али је "отпадак" покупио Лофтус-Чик, само се поклонио и још једном погодио жељено место, за 2:0.

У 53. минуту је већ било 3:0, а ово је гол који просто морате видети!

Највећа снага Милана већ неколико сезона долази са леве стране, а Тео Ернандез и Рафаел Леао су код овог поготка демонстрирали фудбалску уметност и показали да су фудбалери светске класе. Разменили су Француз и Португалац неколико муњевитих пасова, након што је Ернандез главом пресекао пас Манданде, изиграли одбрану Рена, а на крају се Леао нашао у зицер позицији, коју је, наравно, претворио у погодак.

Српски нападач Лука Јовић је целу утакмицу преседео на клупи Милана.

У Браги је Карабаг сјајно кренуо и повео у 21. минуту. Стрелац за Азербејџанце у 21. минуту из пенала био је Марко Јанковић, бивши играч Партизана и репрезентативац Црне Горе. Брага је изједначила у 44. минуту преко Банге, а у другом полувремену смо видели рапсодију гостију и поготке Зубира у 54, Бензије у 67. и поново Зубира у 69. минуту, за шокантних 1:4. Какву-такву наду Браги пред реванш дао је искусни Жоао Мутињо, поготком из пенала у 91. минуту.

Карабаг јесте добра екипа, али ово је резултат који апсолутно нико није очекивао вечерас на "Каменолому".

У Лисабону је Анхел ди Марија довео Бенфику у вођство против Тулуза у 68. минуту, а француски тим је изједначио седам минута касније голом Деслера. Бенфика је опседала гол гостију до самог краја и у 97. минуту је дошла до новог пенала, после ког је други жути картон у року од пет минута добио Мависа Елеби. Ди Марија је још једном био сигуран са 11 метара, за победу од 2:1.

У дуелу између Ланса и Фрајбурга су мреже мировале.

Још четири меча ове фазе одиграна су вечерас у ранијем термину, а шта се на њима дешавало можете видети ОВДЕ.

Реванш сусрети на програму су следећег четвртка.