ЛИГА ЕВРОПЕ: Тадић стрелац у победи Ајакса, Динамо славио у Русији, феноменална утакмица у Берну

18.02.2021. 22:55
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

Много узбуђења на теренима широм Старог континента.

Фудбалери загребачког Динама су резултатом 3:2 победили Краснодар на гостујућем терену у првој утакмици шеснаестине финала Лиге Европе.

ОДИГРАЈ ТИКЕТ И ПОБЕДИ - Највећа квота ти доноси добитак и још 25.000 РСД БОНУСА

(ТВИТЕР) НАВИЈАЧИ МИЛАНА РЕКЛИ СВОЈЕ: Станковић нас је надмудрио, Звезда има много мањи буџет од нас

"ПАВКОВ БОЉИ ОД МОЈИХ ИГРАЧА" Тренер Милана признао да је скаутирао Звездиног шпица! "НИСАМ ПОГРЕШИО"

Већ у 15. минуту утакмице је Петковић постигао водећи гол за Динамо, а 13 минута касније је стигло изједначење, преко Швеђанина Маркуса Берга.

Овим резултатом се отишло на полувреме, а у наставку је хрватски представник одиграо јако добар фудбал.

Повели су са 2:1 од 54. минута, када је стрелац поново био Бруно Петковић. У 69. минуту је Класен успео да донесе ново изједначење, али онда је Ативмен решио питање победника у 75. минуту за великих 3:2 за Динамо.

Феноменална утакмица виђена је у Берну где је домаћин Јанг Бојс савладао Бајер из Леверкузена са 4:3.

Швајцарски представник је на полувремену имао предност од 3:0, а редом су погађали Фаснахт, Сибачу и Елиа. Међутим, немачки представник се порбудио у других 45 минута, мрежу Вон Балмоса су тресли Шик два пута и Дијаби.

Коначан резултат поставио је Сибачу својим другим голом у 89. минуту.

Од српских интернационаланца истакао се Душан Тадић који је постигао први погодак у победи свог Ајакса на гостовању Лилу од 2:1. Србин је са беле тачке у 87. минуту савладао Мајка Мањана.

Победоносни гол са Копљанике дело је Брајана Бробија само 120 секудни касније. Стрелац са Доге био је Тимоти Веа у 72. минуту.