КРАЈ ЕВРОПСКЕ ОДИСЕЈЕ: Шериф усред Хумске елиминисао Партизан (ВИДЕО)

23.02.2023. 18:07
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Ни победа у првом мечу није била довољна црно-белима.

Фудбалери Партизана завршили су учешће у Лиги конференција пошто су у Београду са 3:1 поражени од Шерифа у реванш мечу и тако укупним резултатом 3:2 елиминисани у шеснаестини финала. Црно-белима није вредела ни победа од 1:0 у Молдавији пре недељу дана, пошто је Шериф једноставно био бољи ривал у Београду.

Mozzart нуди највеће квоте на свету на победе Партизана, Спортинга и Јунајтеда

СУКОБ У СВЛАЧИОНИЦИ ИНТЕРА: Онана на Џека! Огласио се Инзаги

НАМЕШТАЊЕ У КУПУ КРАЉА? Шпанци покренули истрагу

Почетак није могао да буде бољи за црно-беле. Играо се 13. минут, а иницијативу Партизана голом је крунисао Мениг после одличног проигравања Рикарда Гомеша. Деловало је да ће црно-бели наставити са нападима, али је у првој опаснијој акцији Шерифа лоше реаговао Саничанин и играо руком, па је после прегледања ВАР-а судија Екберг показао на белу тачку, а сигуран је био Бадоло за 1:1. До краја првог полувремена је Партизан имао инцијативу, али не и праве прилике, да би у најгорем тренутку пред одлазак на одмор Диоп лепим ударцем са 16 метара савладао Поповића у првом минуту судијске надоканде и гости су на полувреме отишли са вођством 2:1, а могло је и са 3:1 пошто је Диоп са готово истог места шутирао, али је Поповић овог пута успео да одбрани.

Нису се поштено играчи ни растрчали на почетку другог полувремена, а Шериф је водио са 3:1. Поново је стрелац био Диоп који је искористио грешку Кристијана Белића који је изгубио лопту, а затим још једним ударцем са 16 метара савладао Поповића. Испотавило се да је то практично био крај меча. Партизан је био у потпуном шоку после трећег гола, није успевао да повеже своје редове и изгради смислену акцију док је Шериф углавном трошио време и ослонио се на контра нападе. Пробао је Урошевић у 73. минуту, али је њгов шут био лош, да би пет минута касније црно-бели имали једину праву прилику у другом полувремену када је Рикардо проиграо Баждара који је у ситуацији један на један слабо шутирао па је Ковал успео да одбрани његов шут. Бадало је запретио из слободног ударца у 83. минуту, да би последња прилику за Партизан имао Павловић, али је његов ударац изблокиран на самом крају меча и није било ништа макар од гола којим би се изборио продужетак, па су црно-бели завршили овосезонску одисеју у Европи.

ПАРТИЗАН - ШЕРИФ 1:3 (1:2)

СТАДИОН у Хумској, Београд.

СТРЕЛЦИ: Мениг 13 - Бадоло 22 пенал, Диоп 45 1, 47

ГЛЕДАЛАЦА: 10.256

СУДИЈА: Андреас Екберг (Шведска)

ПАРТИЗАН: Поповић, Филиповић, Марковић, Саничанин, Урошевић, Белић (од 82. Павловић), Фејса (од 60. Баждар), Дијабате, Пантић (од 69. Траоре), Мениг (од 82. Јовић), Рикардо.

ШЕРИФ: Ковал, Зухури, Кики, Радељић, Кпозо, Бадало, Кјабу, Диоп, Атиемвен (од 70. Гарананга), Тапсоба (од 83. Мумуни), Аканби.

90 5. минут
Крај меча. Шериф је славио са 3:1 и успео је да елиминише Партизан из даљег такмичења.
90 4. минут
Павловић је био у шанси, али га је изблокирао Кики и само корнер за Партизан после којег није било опасности по гол гостију.
90. минут
Рикардо Гомеш је покушао са 16 метара, али је његов шут отишао далеко преко гола.
83. минут
Бадало је добро шутирао из слободног ударца мало изнад гола Партизана.
78. минут
Велика прилика за Партизан, Гомеш је сјајно асистирао Баждару, али је његов ударац одбранио Ковал. У наставку акције је и Урошевић пробао са неких 17 метара, али је био непрецизан.
73. минут
Веома слаб ударац Урођшевића, али је ипак корнер за Партизан пошто је лопта закачила неког од играча Шерифа.
70. минут
Измена и код гостију, Атимвен излази, мења га Гараганга. Још 20 минута наде за Партизан да може мака до гола за изједначење.
69. минут
Још једна измена у Партизану, Траоре улази у игру уместо Пантића.
60. минут
Прва измена у Партизану, Баждар мења Фејсу.
59. минут
Трећи гол Шерифа као да је пресекао Партизан, црно-бели у претходних десетак минута нису успели да организују кацију опасну по гол гостију.
47. минут
1:3!!! Још један гол у мрежи Партизана. После грешке Белића, Диоп је постигао свој други гол на мечу. Шериф има резултат који га води у осмину финала.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 3. минут
Поново је Диоп могао да постигне гол са готово истог места, али је Поповић уз много труда успео да одбрани и избаци лопту у корнер после којег није било опасности по гол Партизана, а убрзо је и завршено прво полувреме.
45 1. минут
1:2!!! Повео је Шериф у Хумској. Гол је постигао Диоп одличним ударцем са 16 метара, а Поповић је био немоћан.
36. минут
Мирнији део меча. Партизан и даље има иницијативу, али нема праву прилику да угрози гол гостију.
22. минут
1:1!!! Стиже Шериф практично без шансе до изједначења пошто је из једанаестерца прецизан био Бадоло.
19. минут
Први пут је запретио Шериф, али је лопта отишла високо преко гола. Ипак, уследила је провера ВАР-а због играња руком Саничанина у казненом простору и досуђен је пенал за Шериф.
13. минут
1:0!!! Води Партизан голом Менига. Имао Партизан потпуно инцијативу и коначно му се то исплатило. Рикардо Гомеш је је проиграо Менига који је био бржи од одбране гостију и матирао Ковала.
4. минут
Била је велика прилика за Партизан, Рикардо је преварио голмана домаћих, али је лопту избио дефанзивац гостију. Ипка и да је постигао Рикардо не би био признат због офсајда.