ЦРНО-БЕЛИ ПРОПУСТИЛИ ШАНСУ ЗА ПРВО МЕСТО: Гент стигао до бода у Белгији (ВИДЕО)

04.11.2021. 18:16
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: Партизан/Мирослав Тодоровић

Партизан одиграо 1:1.

Фудбалери Партизана одиграли су нерешено 1:1 (0:0) са Гентом у Белгији, у оквиру четвртог кола такмичења у Лиги конферецнија. Црно-бели су имали вођство голом Урошевића у 66. минуту, али је Тисудал у 80. минуту донео бод домаћину који је тако остао на првој позицији у групи управо испред Партизана.

MOZZART И ПОЗНАТИ ЗА МАЛУ ВАЊУ – ПРИЈАВИ СЕ ЗА ХУМАНИТАРНИ ТУРНИР!

ГЕНТ ЈЕ ПРЕЦЕЊЕН, НИВО СУ ЧУКАРИЧКОГ И ТСЦ-А: Не либи се да спусти Белгијанце на земљу, црно-бели могу до ПРВОГ МЕСТА

ДУШАН ТАДИЋ ОДУШЕВЉЕН ПОБЕДОМ: Сјајан је осећај славити на овако лепом стадиону

Гент је био тај који је боље отворио меч. Претили су Кумс и Монтес који је постигао гол, али је због офсајда поништен тај погодак. Први пут је Партизан запретио преко Менига у 16. минуту, да би Пантић такође био у доброј шанси, али је голман домаћих био на висини задатка. У 28. минуту је Партизан имао најбољу прилику пошто је Natho погодио стативу из слободног ударца са 18 метара. Гент је потом преузео иницијативу и претио до краја полувремена преко Офоеа, Овусуа и Депоатра, али се на одмор отишло резултатом 0:0.

Домаћин је први запретио и у другом полувремену када је Безус у 49. минуту шутирао преко гола. Партизан је других 45 минута одиграо боље него прво полувреме, боље су изгледали црно-бели, а у 6. минуту је Јојић два пута шутирао у једном нападу и био непрецизан. Десет минута касније Партизан је стигао до вођства. Један миран црно-белих Урошевић је крунисао голом, пошто је а леве стране повукао лопту пар метара ка средини и мајсторским ударцем савладао голмана домаћина. Реаговао је тренер Гента троструком изменом и то се исплатило пошто је Тисудал у 80. минуту остао сам на петерцу и савладао Поповића за 1:1. Исти играч је три минута касније имао још једну добру шансу, али је Поповић успешно одбранио његов ударац. Била је то и последња прилика на мечу после које Гент ,може да буде задовољнији јер је задржао прво место у групи.

ГЕНТ – ПАРТИЗАН 1:1 (0:0)

СТАДИОН: КАА Гент стадион.

СУДИЈА: Крис Кавана (Енглеска).

СТРЕЛЦИ: Тисудали 80 - Урошевић 66

ГЕНТ: Болат, Ханке-Олсен, Нгадеу-Нгађуи, Окуму, Фортуна-Кастро, Монтес (од 90. Самоис), Овусу (од 70. Де Сарт), Кумс, Безус (од 70. Тисудали), Ођиђа Офое (од 70. Чакветадзе), Депоатр.

ПАРТИЗАН: Поповић, Милетић, Вујачић, Саничанин, Миљковић, Јојић, Natho (од 77. Смиљанић), Пантић (од 90. Јовић), Урошевић (од 87. Обрадовић), Рикардо, Мениг (од 87. Лутовац).

Фудбалери Партизана вечерас од 18.45 гостују у Белгији против Гента у оквиру четвртог кола Б групе Лиге Конференција. Пре две недеље Гент је у Београду остварио минималну победу.

Белгијски тим тренутно је на првој позицији у Б групи  са девет бодова, три више од клуба из Хумске, управо захваљући тријумфу против Партизана у Београду, а црно-бели би се победом вратили на прву позицију која би има донела лакше противнике у наредној фази.

Ипак, Партизан је у Белгију отпутовао значајно ослабљен. У тиму црно-белих нема повређених Лазара Марковића, Филипа Холендер, Саше Здјелара и Александра Шћекића, а на клупи неће бити ни Александра Станојевића који је у Београду добио црвени картон па ће тим водити помоћник Игор Дуљај.

90 3. минут
Крај меча.
87. минут
Двострука измена у Партизану, изашли су Урошевић и Мениг, а ушли Обрадовић и Лутовац.
83. минут
Поново је Тисудал био у доброј прилици, али је Поповић успео да одбрани.
80. минут
1:1!!! Ни пуних 15 минута није трајало вођство црно-белих, а Гент је стигао до изједначења. Тисудал је донео изједначење, усамљен је остао на пет метара и није му било тешко да савлада Поповића.
77. минут
Прва измена у Партизану, Natho је изашао, а ушао Смиљанић.
71. минут
Трострука измена у Генту, излазе Офое, Безус и Овусу, а ушли су Чакветадзе, Тисудали и Де Сарт.
66. минут
0:1!!! Води Партизан после мирнијег периода игре. Урошевић је се одлично снашао, отишао пар метара ка средини и мајсторским ударцем савладао Болата.
56. минут
Велика прилика за Јојића који је два пута шутирао у једном нападу, први пут је био изблокиран, а други пут је шутирао преко гола. У истом минуту је Безус имао сјајну шансу, али је Поповић одбранио.
51. минут
Први је запретио Гент преко Безуса, али је његов ударац завршио преко гола.
46.минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
39. минут
Прилика за Гент, Депоатр је покушао главом, али је лопта завршил изнад пречке.
36. минут
Офое је асистирао Овусуу, али овај је врло непрецизно шутирао.
33. минут
Офое је добро шутирао са двадесетак метара, али Поповић добро интервенише.
31. минут
Безус је био у ситуацији да запрети после корнера Гента, али је његов покушај главом завршио преко гола.
28. минут
Велика прилика за Партизан, Natho је погодио стативу из слободног ударца.
21. минут
Друга прилика за Партизан, поново су црно-бели претили са леве стране, Пантић је шутирао, али је Болот био на месту.
16. минут
Први пуит је запретио Партизан преко Менига који је шутирао искоса са леве стране, али је његов ударац одбранио Болат.
15. минут
Монтес је постигао гол за Гент, али је он поништен због недозвољене позоције.
14. минут
Гент има иницијативу, Партизан за сада не успева да створи добру прилику.
4. минут
Прва претња Гента, Кумс је шутирао са двадесетак метара, али је Поповић успео да одбрани његов ударац.