ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Мартинез послао Астон Вилу у полуфинале, Фиорентина и Бриж међу четири најбоља

18.04.2024. 23:00
Emilijano Martinez
Емилијано Мартинез / Извор: Фото: Танјуг/АП Photo/Christophe Ена

Одигране су све четири реванш утакмице четвртфинала Лиге конференција, а познати су и полуфинални парови.

Фиорентина је савладала Викторију Плзен са 2:0 тек у продужетку пошто је после 90 минута било 0:0, а после бољег извођења пенала је пролаз обезбедила и Астон Вила која је у 90 минута поражена од Лила са 2:1, али је то француском представнику после пораза у првом мечу истим резултатом било довољно само за продужетак у којем није било говола, па је све решено са беле тачке. Бриж је и удругом мечу савладао ПАОК Андрије Живковића, овога пута са 2:0 и пласирао се у полуфинале, док су у продужетке отишли Фенербахче и Олимпијакос.

Фиорентина је у потпуности надиграла Викторију у реваншу, али офанзивци Виоле се нису прославили. Упутила је Фиорентина чак 39 шутева на гол противника који је од 66. минута играо са играчем мање, од чега девет у оквир, али је мрежа Викторије мировала и отишло се у продужетке. Тек тада је капитулирала одбрана гостију. Тек што је крехнуо први продужетак, Гонзалес је погодио у 92. минуту, да би у 108. минут Бираги поставио коначан резултат и оверио пласман Фиорентине.

Јунак пласмана Астон Виле у полугинале је голман Емилијано Мартинез. Додуше тек када су на ред дошли пенали пошто светски првак са Аргентином није успео да у 18. минуту спречи гол Јазичија. Лил је са вођством од 1:0 отишао на велики одмор да би на 2:0 повисио Андре. Изгледало је да је Лил на путу ка полуфиналу, али је Кеш у 87. минуту постигао гол вредан продужетка за Астон Вилу. У додатних пола сата голова није било, а када су на ред дошли пенали на сцену је ступио Мартинез. Одмах је одбранио пенал Бенталебу и успут стигао да испоровоцира домаће навијаче. Међутим, Бејли је промашио за Астон Вилу у четвртој серији, али је поново Мартинез био на висини задатка и зауставио шут Андреа после чега је Даглас Луиз оверио пласман Астон Виле у полуфинале.

Бриж је све недоумице око пласмана у полуфинале Лиге конференција завршио у Солуну већ у првом полувремену захваљујући Ферану Јутгли. Шпанац је са два гола, у 33. и 45. минуту, донео велику предност Брижу који је није испустио до краја меча и тако је после минималне победе у Belghiji заслужено прошла даље.