ЛУДИЛО НА СТАМФОРД БРИЏУ: Тадићев Ајакс водио 4:1, па спашавао реми! Преокрети у Дортмунду и Валенсији (ВИДЕО)

05.11.2019. 22:56 22:56
Liga šampiona
Лига шампиона / Извор: Реутерс

Чак 28 голова у уводним мечевима Лиге шампиона.

Спектакуларан меч одиграли су Челси и Ајакс у четвртом колу "Х" групе Лиге шампиона на „Стамфорд Бриџу“. Легендарни Алфред Хичкок не би изрежирао бољу фудбалску представу која је виђена вечерас у Лондону, постигнуто је чак осам голова, а четири пута мрежа се тресла до 35. минута.

Упркос вођству од 4:1, Копљаници су морали да се задовоље ремијем, пошто је домаћин маестралном игром у другом полувремену успео да се "дигне из мртвих" и ишчупа велики бод: Челси - Ајакс 4:4.

ОКРШАЈ ЈЕ СВЕ БЛИЖЕ: Милојевић изабрао за Тотенхем (МОГУЋИ САСТАВ)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА ОДЛУЧИЛА: Познато колико ће Тотенхем бити без Сона!

ЧЕКАЈУЋИ ДУЕЛ СА ЗВЕЗДОМ: Кејну Београд није остао у најлепшем сећању

Храбри гости силовито су ушли у дуел са Плавцима и већ у другом минуту повели аутоголом Абрахама, али су домаћи 120 секунди касније изједначили из пенала, после прекршаја Вилтмана у казненом простору. Жоржињо је прецизно извео најстрожу казну и вратио резултатски егал.

Нису посустали Тадић и другови, па је Промис у 20. минуту поново донео предност тиму из Амстердама: после центаршута Зијеха ударцем главом из близине сместио је лопту уз леву стативу за 1:2.

Још се Плавци нису опоравили од још једног шока, а уследио је нови од стране Зијеха. Мароканац је у 35. минуту сјајно извео слободан ударац и уз помоћно несрећног Кепе, који је том приликом лоше интервенисао и постигао аутогол, дуплирао вођство Ајакса феноменалним поготком - 1:3.

Када је Ван де Бек у 55. минуту постигао четврти гол за Копљанике, на асистенцију најбољег појединца на терену Зијеха, сви су помислили да Челсију нема спаса. Ипак, домаћин је до краја успео да закомпликује ситуацију и преко Аспиликвете и Жоржиња врати поптуну неизвесност у меч, смањивши на 3:4.

Од тог тренутка, Ајакс је остао са деветорицом у пољу, пошто су Блинд и Ван ден Бек упарили картоне и морали да напусте игру.

Одушевљење на трибинама је настало, када је Џејмс изједначио на асистенцију Зуме, а делиријум на Стамфорд Бриџу настао је другим голом на утакмици Аспиликвете, међутим, овог пута његова мајсторија је поништена после одгледаног ВАР-а, јер је Шпанац играо руком пре постизања гола. До краја се резултат није променио, па су Плавци срећнији напустили мегдан.

У другом мечу ове групе, Валенсија је савладала Лил после још једног преокрета са 4:1. Французе је су вођство довео Осимхен, али је Парехо из пенала изједначио у 66. минуту. Аутогол Сумаруа потпуно је сломио госте, који су до краја примили још два поготка преко Кондогбије и Тореса.

Феноменалан меч одиграли су Борусија и Интер на Вестфалену. Нероазури су већ после пет минута водили голом Лаутара Мартинеза, да би у финишу полувремена дуплирали предност преко Векина. Ни то није било довољно Италијанима, који су до краја примили три гола и погнутих глава напустили терен - 3:2.

Као да су други играчи у жутим дресовима истрчали на терен, пошто је Дортмунд кренуо у потпуну офанзиву, која му се исплатила већ у 51. минуту. Хакими је ублажио минус, на асистенцију Гецеа.

Само 13 минута касније и Јулијан Брандт је био прецизан, доневши изједначење Милионерима, да би другим голом на мечу Хакими режирао потпуни резултатски преокрет, за велику радост на трибинама Вестфалена.

Шампион Европе се мучио против Генка, али на крају славио са 2:1. Ливерпул је до вођства дошао преко Вијналдума већ у 14. минуту.

Белгијанци су успели да изједначе до одласка на одмор преко Самате, али је већ на почетку другог Окслејд-Чембрлејн после сјајне тимске акције донео нова три бода Редсима.

У истој "Е" групи, Наполи и Салцбург ремизирали су на Сан Паолу 1:1. Халанд је довео Аустријанце у вођство са "беле тачке", али је Лозано у последњим секундама првог дела донео бод Италијанима.

У групи "Г", Лион је до друге победе у Лиги шампиона (3:1), дошао головима Андерсена и Депаја већ у првом полувремену меча против Бенфике, да би у наставку лисабонски Орлови преко Сеферовића дошли до почасног гола. коначан резултат поставио је Траоре у 89. минуту.