ЛИГА ШАМПИОНА: Ајаксу не помаже ни Тадић, Аталанта од 0:2 до бода! Нови шамар Зидану, Реал се СПАСИО велике БРУКЕ (ВИДЕО)

27.10.2020. 22:58
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

Ватромет голова у Мадриду и Бергаму.

После уводних мечева другог кола Лиге шампиона, у којима је Бајерн славио на терену московске Локомотиве, а Шахтјор и Интер ремизирали у Украјини (више прочитајте ОВДЕ), одигране су и остале утакмице у групама А, Б, Ц и Д.

ЦЕЛА ПЛАНЕТА ЈЕ ТО ЧЕКАЛА: Решен РЕБУС! Откривено да ли ће се Роналдо и Меси поново ОБРАЧУНАТИ

УТАКМИЦА У БЕЛГИЈИ БИЋЕ ТЕШКА: Лацио на мегдан Клуб Брижу кренуо без 11 играча!

КИНЕЗИ ЗАДОВОЉНИ: Александар Јанковић продужио уговор

У "Д" групи, Аталанта је у Бергаму била на рубу пропасти против Ајакса. Копљаници, предвођени Душаном Тадићем очитали су лекцију најпријатнијем изненађењу елитног такмичења из прошле сезоне и водили на полувремену са 2:0, на крају - 2:2.

Већ у 30. минуту Госенс је брутално стартовао на Траореа у шеснаестерцу, а словеначки судија Скомина је после одгледаног ВАР-а, одлучио да покаже на "белу тачку". Сигуран реализатор најстроже казне био је српски везиста Тадић, прецизно шутиравши са 11 метара.

Само осам минута касније, и сам Траоре се уписао у стрелце. После велике грешке голмана Спортијеља, успео је из близине да казни његов кикс и пошаље лопту у мрежу.

Успео је тим из Бергама да се врати, поготком Запате у 54. минуту, на додавање Гомеза, да би исти играч само шест минута касније поново погодио за изједначење, што се испоставило и коначан резултат.

После бруке у првом колу и пораза од Шахтјора, Реал је доживео нову непријатност. Овог пута изабраници Зинедина Зидана кикснули су у Немачкој против Менхенгладбаха и спашавали "живу главу" - 2:2!

Борусија је стигла до вођства преко Тирама у 33. минуту, док је Реал је почетком другог полувремена (49.) преко Асенсија пропустио велику прилику да стигне до изједначења.

Када је Тирам у 58. минуту постигао свој други гол на мечу, чинило се да нема спаса Зидановом тиму. Недуго после тога и Плеа је могао да постигне трећи гол за Немце, али је Куртоа сјајно интервенисао и спасао Реал убедљивијег пораза.

Финиш сусрета био је за инфаркт. Најпре је Карим Бензема смањио на 1:2, пошто се одлично снашао у гужви и у паду ефекто затресао мрежу, да би у судијској надокнади Каземиро, после асистенције Рамоса поставио коначних 2:2.

Ватромет голова виђен је и у Мадриду, где су Атлетико и Салцбург одиграли сјајан меч. Јорганџије су на крају славиле са 3:2, иако су Аустријанци водили са 2:1, а победнички погодак постигао је Жоао Феликс, који је био двоструки стрелац у овом дуелу.

Манчестер Сити је у Марсељу остварио и другу победу, после Порта пао је и Олимпик резултатом 3:0.

Нови тријумф Гвардиолиног тима најавио је Фран Торес у 18. минуту, после додавања Кевина де Брујнеа донео је вођство Грађанима. Треба рећи да је одбрана француског великана у овој акцији катастрофално погрешила, што казнена експедиција са Етихада није пропустила да казни.

Да ће цео плен отићи са "Велодрома" потврдио је Илкај Гундоган у финишу меча, када је након центаршута покупио одбитак и испред голмана Манданде успео да обезбеди нова три бода Ситију.

Тачку на убеђиву победу Манчестер Ситија ставио је Рајан Стерлинг у 81. минуту, поставивши коначних 0:3, на додавање Кевина де Брујнеа. Српски репрезентативац Немања Радоњић играо је за Олимпик до 78. минута, када га је заменио Бенедето.

Шок на Енфилду! Ливерпул је сензационално ремизирао са Мидтјиландом (1:1), а Данци су у . тешком муком пробио "бункер" Митјиланда, а стрелац водећег гола био је Дијего Жота у 55. минуту.

Последње појачање Редса је на додавање Александер-Арнолда рутински из близине пронашао пут до циља и донео предност Ливерпулу, док је победу потврдио Мо Салах у судијској надокнади поготком из пенала.