ЛИГА ШАМПИОНА: Какав ПРЕОКРЕТ у Шпанији, Халанд исписао ИСТОРИЈУ! Кјеза ЧУВАР Јувентусових нада (ВИДЕО)

17.02.2021. 22:54 23:02
Erling Haland
Ерлинг Халанд / Извор: Реутерс

Одиграни мечеви осмине финала најелитнијег клупског такмичења.

Фудбалери Порта и Борусије из Дортмунда забележили су победе у првим мечевима осмине финала Лиге шампиона.

Змајеви су на "Драгау" савладали италијанског првака Јувентус са 2:1, док су Милионери били убедљиви против Севиље и на крилима двоструког стрелца Ерлинга Браунта Халанда стигли до капиталне предности од 3:2, уочи реванша у Немачкој.

ОДИГРАЈ ТИКЕТ И ПОБЕДИ - Највећа квота ти доноси добитак и још 25.000 РСД БОНУСА

САДИ-ГОЛ СЕ НЕ ЗАУСТАВЉА: Нигеријац наставио ТЕРОР голмана, Алмерија ИЗГУБИЛА! У Партизану ТРЉАЈУ руке (ВИДЕО)

ПОВРЕДА У ЗАО ЧАС: Фудбалер Звезде напустио последњи тренинг!

Ноћна мора за Јувентус на "Драгау" почела је после само 120 секунди. На истеку другог минута, очајно је одреаговао Бетанкур, вративши лопту голману Шћешном, Пољак је катастрофално погрешио и приликом жеље да испуца лопту, погодио Иранца Мехдија Таремија који је довео Змајеве у вођство.

Могла је Стара дама до изједначења у финишу полувремена. Центаршут Бетанкура је у казненом простору одлично прихватио Рабио и покушао ефектно "маказицама" да изненади Маршесина, али је Аргентинац парадом спречио његову намеру и сачувао мрежу.

Како су почели прво полувреме, тако су отворили и друго фудбалери Порта - голом! Само неколико секунди игре у наставку, било је довољно Змајевима да удвоструче предност против шампиона Италије, а стрелац је био Марега.

Све заслуге иду на рачун Манафе, који је као муња протутњао поред успаване одбране Јувеа и несебично додао нападачу из Малија, коме није било тешко да прецизним ударцем повиси вођство Португалаца на 2:0.У 66. минуту, стрелца другог гола за Порто заменио је српски везиста Марко Грујић и у 79. минуту имао лепу прилику, али је његов ударац отишао далеко изнад пречке.

Трачак наде Јувентусу да може у четвртфинале, донео је Федерико Кјеза у 83. минуту. Одлично га је на супротној страни видео Рабио, а нападач Старе даме поред двојице играча Порта прецизним шутем савладао Машесина, омогућивши Торинезима да, и поред очајне партије, у реваншу са минималном победом прођу у четвртфинале.

Велика узбуђења и резултатски преокрет, виђен је у Андалузији, где је Sevillja са Борусијом из Дортмунда (2:3).

Сусо је већ у 7. минуту донео предност шпанском тиму, пошто је после његовог ударца са 17 метара, лопта ударила у једног играча Милионера, променила правац и преварила голмана Хица, за - 1:0.

Радост домаћих била је кратког даха, јер је Иранац Дахуди у 19. минуту, после кратког додавања са Халандом, опалио по лопти са велике удаљености и постигао феноменалан гол, доневши изједначење бундеслигашу - 1:1.

А онда је Ерлинг Браунт Халанд показао да комотно може да се бави и атлетиком. Уметност код другог гола, не због начина како га је постигао, већ каквим је спринтом одиграо Санчу, који му је повратном лоптом у шеснаестерцу омогућио да сјајно истрчавање крунише другим голом за Борусију и потпуни резултатски преокрет - 1:2.

Чудо из Норвешке поново је био прецизан у финишу полувремена и, чини се, већ одвео тим из Дортмунда међу осам најбољих европских екипа.

Поново је севнула контра Борусије, Ројс је несебично упослио Халанда у шеснаестерцу, који је само пласирао лопту поред немоћног голмана Боноа.

Млади норвешки нападач је са нова два гола ушао у историју Лиге шампиона, као први фудбалер који је постигао 18 голова у првих 13 утакмица у најелитнијег клупског такмичења.

Севиља је пред пут у Дортмунд, успела да смањи предност Борусије. После слободног ударца који је извео Оскар и центаршута у шеснаестерац, Лук де Јонг је из близине постигао други погодак за Шпанце у овом сусрету.

Реванш утакмице су на програму 9. марта.