ЛИГА ШАМПИОНА: Бенфика РУТИНСКИ, Челси показао да није за ОТПИСИВАЊЕ

07.03.2023. 23:07
FK Čelsi
ФК Челси / Извор: Реутерс

Реванш мечеви осмине финала.

Фудбалери Челсија и Бенфике су први тимови који су изборили пласман у четврфинале Лиге шампиона.

ЗВЕЗДАШИ СУ ОВО ЧЕКАЛИ: Погледајте како је Пешић довео црвено-беле у вођство (ВИДЕО)

МИЛОЈЕВИЋ НЕЗАДОВОЉАН: Ово нам је једна од најслабијих партија

НЕШТО НАМ ЈЕ ФАЛИЛО: Лазетић жали за пропуштеним приликама

Португалски представник Бенфика је славио и у реванш сусрету осмине финала против Клуб Брижа резултатом 5:1 и тако се пласирао даље укупним резултатом 7:1.

Овера пролаза је стигла у финишу полувремена преко маестралног Гонсала Рамоша који је учествовао у оба гола на истеку првих 45 минута. Најпре је у 38. минуту асистирао Рафи Силви, а потом у другом минуту надокнаде и сам постигао погодак.

Исти играч је у 57. минуту повећао предност, а до 78. она је преко Мариа и Нерес стигла до 5:0. Успели су гости само да смање резултат, али никако да побољшакју слику о свом учешћу у осмини финала Лиге шампиона.

Много је узбудљивије било у Лондону. Челси је чпосле пораза у Дортмунду од 1:0 успео да слави са 2:0 пред својим навијачима и још има шансу да "извади" сзону.

Стрелци су били Рахим Стерлинг пред крај првог дела и Кајл Хаверц у 53. минут. Имали су Немци прилике да изборе продужетак, али нису успели да постигну тај погодак који би продужио меч.