ЛИГА ШАМПИОНА: Ништа од РЕВАНША, Крагујевчани ПОТОПЉЕНИ у Шпанији!

21.12.2021. 20:28
Vaterpolista Radničkog Miloš Ćuk
Ватерполиста Радничког Милош Ћук / Извор: МН Press

Убедљиво.

Ватерполисти Радничког из Крагујевца поражени у Шпанији од Барселонете резултатом 13:7 (4:2, 5:1, 2:3, 2:1), у 6. колу групе "А" Лиге шампиона.

НЕЗАМИСЛИВА ТРАГЕДИЈА: Шпански репрезентативац (32) пао са зграде и ПОГИНУО

ШОК: Звезда остала без тренера!

ДНЕВНИК: Зураб Датунашвили најбољи спортиста Војводине

Надали су се Крагујевчани реваншу шпанском гиганту за пораз у финалу истог такмичења 2014. године, али су уместо тога доживели потпуни потоп.

Са шест узастопних голова, једног на крају прве и пет у другој четвртини, Шпанци су решили овај меч, сјајно затворивши у тим тренуцима Милоша Ћука, који није имао решење за чврсту одбрану Барселонете.

Додатно је посао гостима отежало искључење репрезентативца Србије, који је у финишу првог полувремена ударио преко воде Гранадоса, више није имао права на повратак у базен. Неопрезност или типична шпанска провокација, толико пута виђена... Питање остаје отворено, али тог трена меч је затворен, а Ћук је морао да изађе из базена. Без повратка.

Иако је играо без једног од најбољих ватерполиста Алберта Мунариза, домаћин је са лакоћом налазио пут до мреже Радничког.

У победничком саставу доминирао је тандем Алваро Гранадос - Алехандро Бустос који су дали по три поготка, Антони Павиљар и Франциско Фернандез су додали по два, а Оскар Асенсио, Фелипе Пероне и Унаи Бил по један гол.

Код Радничког најефикаснији су били Филип Јанковић и Милош Миличић са по два гола, док су по један постигли Немања Станојевић, Марко Радуловић и Јосип Врлић.

У наредном 6. колу, Крагујевчани гостују у Пиреју екипи Олимпијакоса, тај меч је на програму 11. јануара (16:30).

Све најновије вести о спорту прочитајте ОВДЕ.