ЛИГА ШАМПИОНА: "Покер" Тадићевог Ајакса, Спортинг разбио Ајнтрахт

07.09.2022. 21:16
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Профимедиа

Сјајан почетак за Копљанике.

Вечерас су одигране преостале утакмице првог кола Лиге шампиона. Фудбалери Ајакса убедљиво су победили Ренџерс резултатом 4:0.

СЕРГЕЈ ЗАПУШИО УСТА МЕДИЈИМА: Сваке године ме селите, а ја сам срећан у Лацију!

МИЛАН БОРЈАН ЗА СД: О трагу на Мундијалу, Звездином европском пролећу, печату новог тренера и наследнику на голу

МИ НИСМО СПАРТА ПРАГ: Тренер Словацког послао ЈАКУ ПОРУКУ Партизану!

Ајакс је у Амстердаму дочекао Ренџерс који са клупе предводи Ђовани ван Бронкхорст и тријумфовали уз сва три постигнута гола у првом полувремену.

Све је почело у 17. минуту када је Едсон Алварес на асистенцију Бергујса матирао голмана Ренџерса, а 15 минута касније је асистент постао стрелац и повисио на 2:0.

Само минут касније су се Ајаксови навијачи поново радовали, када је Мохамед Кудус ушао у казнени простор и са леве стране оштро шутирао у "малу мрежу" за високих 3:0 и победу Ајакса.

Ренџерс је успео да смањи на 3:1 када је у 72. минуту гол постигао Баришић, али су судије после гледања снимка ВАР технологије поништиле тај погодак.

За коначних 4:0 постарао се Стивен Бергвајн у 80. минуту.

У другом мечу, фудбалери Лисабонског Спортинга су резултатом 2:0 победили Ајнтрахт у Франкфурту.

Ово је био феноменалан старт португалског тима и момци у зелено-белим дресовима ће макар на кратко заузети чело табеле испред Марсеја и Тотенхема који свој меч играју од 21 час.

У првом полувремену голова није било, а није било ни превише акције док је Ајнтрахт у једном моменту пропустио велику прилику да поведе и са резултатом 0:0 се отишло на "велики одмор".

Чинило се да је ово утакмица која ће се "нулом" и завршити, а онда следи блицкриг у два минута. Прво је Маркус Едвардс у 65. минуту шокирао Ајнтрахт, да би већ у 67. минуту Франкфурт поново занемео, а мрежу затресао Франсиско Тринкао.

Велика победа Спортинга пише се резултатом 3:0, пошто је још један гол постигнут, а стрелац тог поготка је био Нуно Сантос у 82. минуту.