ЛИГА ШАМПИОНА: Порто као Феникс, Змајеви из пепела до првог места

01.11.2022. 20:48
FK Porto
ФК Порто / Извор: Профимедиа

Реми у Леверкузену.

Решена је прва дилема у Лиги шампиона. Познат је расплет у групи "Б" коме се мало ко надао пре жреба. Али, у елитном такмичењу сигурно је само да ништа није сигурно.

ОВО НИКАКО НИЈЕ СМЕО ДА КАЖЕ: Изјава Луке Јовића РАЗБЕСНЕЛА све у Фиренци

МИЈАТОВИЋ ТРАГИЧАР СА БЕЛЕ ТАЧКЕ: Звезда није успела да прође Алкмар

КУП СРБИЈЕ: Ништа од СЕНЗАЦИЈЕ, Воша тек после пенала елиминисала Графичар на Маракани

Иако је групну фазу почео са два пораза и гол разликом 1:6 фудбалери Порта иду у 1/8 финала као победници групе "Б". Змајеви су четврту узастопну победу остварили вечерас пошто су на свом стадиону "Драгао" савладали Атлетико из Мадрида са 2:1 (2:0).

Иранац Мехди Терами донео је предност плаво-белима већ  у петом минуту, а коначан резултат, испоставило се поставио је Стивен Еустакио у 24. минуту.

Атлетико је одиграо још једну очајну утакмицу. Чинило се да Мадриђани не могу до гола да се игра још два дана.Ипак, мрежа Португалаца се затресла у булвално последњим секундама. Био је то ауто-гол у режији Ивана Маркана.

Славље у Порту и прослава првог места у групи могла је да почне кад су стигле вести из Немачке, да су Бајер из Леверкузена и Клуб Бриж одиграли без голова.

Белгијанци су победом могли до првог места, али нису превише запињали, за њих хе велики успех што су прошли међу 16 најбољих. Лајцпигу је за освајање трећег места и пласман у Лиги Европе, уз резултат из Порта, реми био сасвим довољан, тако да је крајњи резултат у Леверкузену сасвим очекиван.