ЛИГА ШАМПИОНА: Роналдо улепшао ДЕБИ Керику, Јунајтед у ОСМИНИ финала! Баварска МАШИНА марширала по снегу (ВИДЕО)

23.11.2021. 20:56
Kristijano Ronaldo
Кристијано Роналдо / Извор: Реутерс

На програму 5. коло.

Фудбалери Манчестер јунајтеда савладали су Виљареал на "Мадригалу" резултатом 2:0 и готово обезбедили пласман у осмину финала Лиге шампиона, док је Бајерн из Минхена према очекивању славио на гостовању Динаму из Кијева са 2:1, потврдивши доминацију у групи "Е".

СНЕЖНА ЧАРОЛИЈА: Маказице Левандовског већ су гол кола у Лиги шампиона (ВИДЕО)

ЛИГА ШАМПИОНА: Саудијци за рекорд, Азија добила првака

СМЕЈЕ МУ СЕ ЦЕЛА ЕВРОПА: Судија који је ПОКРАО Орлове на Мондијалу, ИЗБЛАМИРАО се као никада!

Ношени силним проблемима са којим су се суочили претходне недеље, Црвени ђаволи стигли су у Шпанију са жељом да обезбеде пласман у наредну фазу.

Мучили су се гости, које је са клупе до именовања новог менаџера уместо Олеа Гунара Солскјера, предводио легендарни ас Мајкл Керик, све до 78. минуту, а онда је на сцену ступио Кристијано Роналдо.

По многима најбољи фудбалер света је искористио непажњу чувара, примио лопту и мајсторски лоб ударцем је послао иза леђа немоћног голмана Рулија.

Пошто је "одрадио своје" и донео Јунајтеду 10. бод у најелитнијем клупском такмичењу, Португалац је у последњим тренуцима меча уступио место српском везисти Немањи Матићу који је ушао на терен у судијској надокнади.

Тачку на тријумф вишеструког шампиона Европе ставио је Џејдон Санчо у 90. минуту. Поново су Црвени ђаволи ухватили на спавању одбрану Жуте подморнице и преко бившег играча Борусије Дортмунд дуплирали предност, односно, потврдили тријумф на "Мадригалу". Занимљиво, одмах после поготка и Британац је, попут Кристијана, изашао из игре, а Керик је указао поверење "заборављеном" Хуану Мати.

Бајерн је тријумфовао у снежном Кијеву. Шампион Бундеслиге је све решио до полувремена, захваљујући "маказицама" најбољег стрелца и играча Роберта Левандовског и голу Кингсија Колмана у 42. минуту.

Све што су Украјинци успели да ураде је да смање резултат преко Гармаша у 70. минуту на асистенцију Циганкова, када је послао лопту под ноге капитену Бавараца Мануелу Нојеру, који је том прилико очајно интервенисао. Међутим, домаћин није успео да избегне нови пораз у групној фази и остао је "закуцан" за дно табеле са само једним освојеним бодом.

Ако је за утеху Нојеру, остало је записано да у једној од најслабијих утакмица откако брани за Бајерн, уписао је 124. меч у Лиги шампиона и изједначио се са Ђанлуиђијем Буфоном на другом месту по броју наступа међу голманима.