ЛИГА ШАМПИОНА: Марсеј испао, Тотенхем у судијској надокнади до првог места

01.11.2022. 23:14
FK Totenhem
ФК Тотенхем / Извор: Реутерс

Први пораз Наполија у сезони.

Вечерас је стављхена тачка на прву фазу такмичења по групама у Лиги шампиона, а познати су и путници у осмину финала елитног такмичења, као и тимови који ће наставити такмичење у Лиги Европе.

ЛИГА ШАМПИОНА: Порто као Феникс, Змајеви из пепела до првог места

НИСУ ЧЕКАЛИ ЗАДЊИ РОК: Јапанци саопштили коначан списак фудбалера за Катар

ОВО НИКАКО НИЈЕ СМЕО ДА КАЖЕ: Изјава Луке Јовића РАЗБЕСНЕЛА све у Фиренци

У Групи А Ливерпул је успео на Енфилду да савлада Наполи са 2:0 и тако нанесе први пораз италијанском тиму ове сезоне, али минимална победа није била довољна за прво место пошто је Наполи због победе од 4:1 у првом колу остао на првој позицији са 15 бодова колико има и Ливерпул. Редси су били бољи ривал у првом полувремену и пропустили две прилике преко Џонса који је шутирао преко пречке у 5. минуту и Тијаго у 30. минуту када је његов ударац одбранио Мерет, али је остало 0:0. Наполи је у наставку први запретио и стигао до гола у 53. минуту преко Естегарда, али је тај гол поништен због офсајда. Салах је у 81. минуту пропустио велику шансу, али је све исправио у 85. када је добро реаговао на одбитак и довео Ливерлупл у вођство, да би Нуњез дубоко у судиској надокнади потврдио победу. Ренџерс је био одавно прежаљна и знало се да Ајакс иде у Лигу Европе, али су Копљаници свеједно одиграли до краја и славили са 3:1. Већ уи 4. минуту је Бергуис довео госте у вођство, да би на 2:0 повисио Кудус у 29. минуту. Кудус је 56. минуту погодио, али је његов погодак поништен због офсајда, да би Ренџерс смањио на 2:1 у 87. минуту када је Таверније искористио пенла. Ипак, два минута касније Консеисао поставља коначан резултат.

У Групи Ц  је све било познато и пре овог кола. Бајерн је са првог места отишао у осмину финала и савладао Интер са 2:0 који је такође обезбедио пласман у осмину финала. Павар је у 32. минуту довео Баварцве у вођство, а то је био и резултат првог полувремена, да би у других 45 мниута Чупо-Мотин у 72. минуту потврдио тријумф Бавараца. Барселона ће другу годину у низу и Лигу Европе, а у Чешкој су са 4:2 савладали Викторију Плзен. Алонсо у 6. и Торес у 44. минуту донели су Каталонцима предност од два гола на полуврмену, а у наставку је постигнуто још четири поготка. Чори је смањио на 2:1 из пенала у 51. минуту, да би само три минута касније Торес дургим голом повисио на 3:1. Чори је постигао други гол у 63. минуту за 3:2, а коначан резултат је поставио Торе у 75. минуту

Најзанимљивије је било у Групи Д где је Тотнхем са првог места отишао у осмину финала пошто је Хојбјерг у 90 5. минуту погодио за победу против Марсеја који је остао без Лиге Европе и тим поразом завршио такмичење у Европи. Претходно је Марсеј у 45 2 минуту првог полувремена стигао до вођства преко Мбембе, али је Тотенхем успео да изједначи преко Ленглеа већ у 54. минуту да би Хојбјерг донео велико славље Певцима и аутоматски послао Марсеј на последње место у групи чиме је француски клуб завршио учешће у европским такмичењима ове сезоне.

Спортинг ће играти у Лиги Европе иако је у једном тренутку против Ајнтрахта имао резултат који му је доносио пласман у осмину финала, али га је пораз од 2:1 коштао места у елиминационој фази. Лавови су повели у 39. минуту преко Артура Гомеша и то је био резултат на полувремену. Међутим, Ајнтрахт је стигао до преокрета у других 45 минута. Камада је био прецизан са беле тачке за изјендачење у 62. минуту, да би десет минута касније Коло Муани погодио и поставио коначан резултат, па ће Ајнтрахт са Тотенхемом у осмину финала.