ЛИГА ШАМПИОНА: Свеци са пола гаса против Бикова отишли у прво финале елитног такмичења (ВИДЕО)

18.08.2020. 22:52
FK Pari Sen Žermen
ФК Пари Сен Жермен / Извор: Реутерс

Парижани чекају победника меча Лиона и Бајерна из Минхена.

Екипа Пари Сен Жермена први је финалиста Лиге шампиона пошто је на стадиону ''Ла Луж'' у Лисабону са 3:0 (3:0) савладал Ред Буч Лајпциг. Свеци су се први пут нашлиу финалу литног такмичења, а њихов противник у борби за највреднији европски трофеј биће победник другог полуфиналног меча између Лиона и Бајерна из Минхена који је на програму од 21 час.

МЕРИДИАНБЕТ ЦУП – Испрати УЖИВО сваки меч до сада невиђеног турнира у стоном тенису!

ВЕЛИКА ВЕСТ ЗА НАВИЈАЧЕ: УЕФА одлучила - од утакмице Суперкупа више ништа неће бити исто!

СУНОВРАТ: Освојио је 5 ТИТУЛА! Са репрезентацијом је био трећи на СВЕТУ, сада је РЕКОРДЕР по примањима у 4. лиги

Ред Бул је први запретио у Лисабону у трећем минут, али је Рико лако укротио тај ударац, да би само пар минута касније уследила велика узбуђења. У седмом минуту је Нејмар са пет метара погодио спољни део стативе на асистенцију Мбапеа, да би већ у следећем нападу Мбапе погодио мрежу Ред Була, али је судија Кујперс поништио тај погодак пошто је претходно Нејмар играо руком. Свеци су потпуно преузели иницијативу и то им се исплатило у 13. минуту када је Маркињос главом постигао гол после центаршута Ди Марије.

Само три минута касније Мбапе је могао да дуплира предност Светаца, али је Гулачи одбранио његов шут са свега неколико метара. Лајпциг је успео да се ослободи притиска, а Поулсен промашио шансу за изједначење пошто је са пет метара шутирао поред гола. Нејмар је био расположен за игру, а у 35. минуту је из слободног ударца са 30 метара погодио стативу. Иницијативу у завршници полувремена су Свеци крунисали поготком пошто је Ди Марија у 43. минуту повисио на 2:0 после грешке голмана Гулачија.

Почетак другог полувремена припао је Лајпцигу, али Немци нису успели да конкретније запрете што је Пари Сен Жермен умео да казни. Играо се 56. минут када је Бернат повисио на 3:0 и решио питање победника меча и пласмана у финале. Био је то уједно 400. гол Светаца у европским такмичењима.

До краја меча је Пари Сен Жермен у потпуности контролисао дешавања на терену, а Мбапе није успео да постигне гол иако је имао пар шанси. У 70. минуту је главом гађао поред гола после центаршута Ди Марије, да би два минута касније нови његов покушај одбранио Гулачи који је успео да заустави и ударац Паредеса. Ипак, до краја није било промене резултата, а Пари Сен Жермен се пласирао у финале Лиге шампиона.

Погледајте како изгледа Катрина Мариа, позната навијачица Манчестер јунајтеда.

РОНАЛДО НА ПРОДАЈУ: ЗА "СИЋУ" може да ПОЈАЧА било који клуб

НОВА НЕВОЉА: Барса остала без важног играча! Па, зар и он?

ПРОДАЛИ ПОЛА ТИМА: У клуб из комшилука се слило 11.500.000 евра!