ЛИГА ШАМПИОНА: Тадићева асистенција ВЕКА, а онда је ГОЛОМ скинуо КРУНУ Краљу (ВИДЕО)

05.03.2019. 22:53
Dušan Tadić
Душан Тадић / Извор: Реутерс

Тотенхем рутински прошао.

Ајакс је избацио Реал из Лиге шампиона. Победили су 4:1 у сред Мадрида. Модрић и друштво деловали су немоћно пред феномалним Душаном Тадићем који је предводио тим из Амстердама до великог тријумфа. Мадриђани су после три везана трофеја у најпрестижнијем клупском такмичењу испали већ у осмини финала.

Меч је почео великом шансом за Реал, али та пречка Варана у 4. минуту можда је и означила да данас неће моћи лако до проласка. Онда на сцену ступа Тадић. Асистенцијама у 7. и 18. минуту доводи свој тим на праг проласка.

Затим је у 63. минуту успео и да затресе мрежу Реала. тада је судија дуго гледао да ли је пар секунди пре тога лопта била у ауту. Када је показао на центар било је јасно да је све готово.

ЛИГА ШАМПИОНА: ЦАР Душан. РЕАЛ НА КОЛЕНИМА (ВИДЕО)

Асенсио је у 70. минуту смањио на 3:1, али само стотинак секунди касније још један гол Холанђана. Шене је из слободног ударца затресао мрежу и од тог тренутка сви су само чекали да се меч заврши. На самом крају меча начо је добио црвени картон тако да су Мадриђани завршили меч са 10 играча.

Солари зна шта повезује Џулију Робертс, Муриња и Реал Мадрид (ФОТО)

Тотенхем је рутински дошао до четрвртфинала. Славили су и у Дортмунду (0:1). У првом дуелу на свом терену су победили са 3:0, тако да је и било очекивано да ће без проблема проћи даље.

Резултати:

Реал Мадрид - Ајакс 1:4 (први меч 1:2)

/Асенсио 70. - Зиех 7, Нерес 18, Тадић 63, Шене 72./

Борусија (Д) - Тотенхем 0:1 (први меч 0:3)

/Кејн 49./

Реал Мадрид - Ајакс 1:4 (0:2)
Стрелци: Зијеш у 7, Невес у 19 Тадић у 62. и Шене у 72. минуту за Ајакс и Асенсио у 70. за Реал

Стадион: Сантијаго Бернабеу. Судија: Феликс Брих

РЕАЛ МАДРИД: Куртоа, Карвахал, Наћо, Варан, Регулион, Крос, Модрић, Каземиро, Лукас Васкез (од 29. Бејл), Бензема, Винисијус (од 35. Асенсио).

АЈАКС: Онана, Мазрауи (од 80. Велтман), Де Лихт, Блинд, Таљифико, Ван де Бик, Шене (од 73. Вит), Де Јонг, Тадић, Зијеш, Нерес (од 74. Долберг).