ЛИГА ШАМПИОНА ЗА ОМЛАДИНЦЕ: Ливерпул НЕ ПРАШТА! Звезда НАДИГРАЛА Редсе, али БОДОВИ иду на острво! (ФОТО)

06.11.2018. 15:50
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Изабраници Братислава Живковића имају за чиме да жале у мечу четвртог кола.

Омладинци Црвене звезде изгубили су од Ливерпула (0:2) у мечу четвртог кола Лиге шампиона. Изабраници Братилсава Живковића били су бољи ривал у првом полувремену, као и у Енглеској имали повољан резултат до самог финиша, али су Редси стрпљиво чекали своје прилике и на прави начин их реализовали, за нови тријумф над црвено-белима.

ПОНОС, ЧАСТ И МАСКИРАНИ ДЕЛИЈА: Пашћете у несвест кад видите Бенове копачке за меч са Ливерпулом (ФОТО)

СПИСАК КРСТАЈИЋА СВЕ ИЗНЕНАДИО: Ево који играч се враћа у репрезентацију. Није Лука, није Матија (ФОТО)

Crvena zvezda
Црвена звезда / Извор: МН Press

РОЂАЦИ, ОВО ВАМ ЈЕ МАРАКАНА: Ево како су на ТВ Ливерпул представили стадион Црвене звезде (ВИДЕО)

До одмора су црвено-бели створили конкретније прилике. Најбољу није искористио Јагош Купусовић у 31. минту, када је после асистенције капитена Дејана Јовељића погодио пречку.

Само пет минута раније, Јочић је могао да се прослави, његов шут у 26. прохујао је поред стативе голмана Јароша. Чувар мреже Ливерпула био је на висини задатка и после ударца Јовељића, док је Звездин голман Гордић заблистао приликом шута Камача.

И у наставку Звезда је наставила са нападима, па је већ у 55. минуту Јовељић имао стопостотну шансу, међутим, Јарош га је прочитао и остао несавладан. Пажњу је завредела и прилика Терзића осам минута касније, када је искоса у шеснаестерцу погодио чувара мреже Редса.

Успео је Дејан Јовељић у 66. минуту да савлада Јароша, чуле су се овације са трибина, али и пиштаљка судије Јагера који је поништио погодак нападача црвено-белих због офсајда.

Казна за све промашаје, стигла је Живковићев тим 180 секунди касније. Рафаел Џонс је искористио неопрезност одбране Звездиних омладинаца. Акцију је започео Адекање и упослио Камача који је шутирао, Гордић кратко интервенисао, а на одбитак натрчао Куртис Џонс и донео вођство Ливерпулу - 0:1.

Одмах после гола и Адекање се нашао у колосалној шанси, Гордић је успео да одбрани "зицер" и остави Звезди наду да може до повољног резултата.

Све је пало у воду већ у наредном нападу. Горопадни Енглези стезали су обруч око Гордићевог гола, да би у 76. минуту Луис погодио саме рашље гола црвено-белих из слободног ударца и решио питање победника - 0:2.

Велики број некадашњих Звездиних асова посматрао је дуел на стадиону Чукаричког, па су на трибинама Живковићев тим бодрили: Владимир Петровић Пижон, Цвјетин Благојевић, Слободан Маровић, Миливоје Витакић, Дејан Илић...

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЛИВЕРПУЛ 0:2

СТАДИОН: Чукаричког.

ГЛЕДАЛАЦА: 3.000

СТРЕЛЦИ: Џонс 69. Луис 74.

СУДИЈА: Кристофер Јагер (Аустрија)

ЖУТИ КАРТОНИ: Јовичић, Стојановић (Црвена звезда), Клејтон, Џонс (Ливерпул).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Гордић – Кукољ, Миликић, Јовичић, Стајић – Стојановић (62. Стојанчић), Аџибаба (90. Ајдиновић) – Купусовић (62. Великић), Јочић (82. Бурмаз), Терзић (90. Дедијер) – Јовељић. Клупа: Крстовић, Ивановић, Стојанчић, Ајдиновић, Дедијер, Великић, Бурмаз.

ЛИВЕРПУЛ (3-4-3): Јарош – Р. Вилијамс, Којл, Клејтон – Н. Вилијамс, Џонс, Кајн (79. Бонер), Луис – Камачо (84. Ларући), Адекање (84. Хоувер), Данкан (80. Глацел). Клупа: Кели, Глацел, Бонер, Хоуевер, Кларксон, Ларући, Лонгстаф.

У првом мечу "Ц" групе, Пари сен Жермен је прегази Наполи у Италији резултатом 5:2.

Табела: Ливерпул 10, ПСЖ 7, Наполи 3, Црвена звезда 1.

Све најновије спортске вести можете да прочитати ОВДЕ.