ЛИГА ШАМПИОНА: Жесус хет-триком ИЗБАЦИО Загрепчане из Европе! Аталанта од ПОНОРА до проласка (ВИДЕО)

11.12.2019. 20:54
Gabrijel Žesus
Габријел Жесус / Извор: Реутерс

Одиграни први мечеви последњег кола елитног такмичења у групи Ц.

Фудбалери Манчестер Ситија брзо су се отрезнили после неочекиваног пораза у градском дербију од Јунајтеда и у шестом колу на гостовању Динаму у Загребу убедљиво славили са 4:1.

ТРЕСЛА СЕ СВЛАЧИОНИЦА: Ево како су омладинци Звезде прославили европско пролеће (ВИДЕО)

КОКЕТИРАЊЕ ЈЕ ПОЧЕЛО: Бивши првак Европе зове Митрогола!

УСКОРО ЋЕ ЖРЕБ: Ово су потенцијални ривали Звезде у плеј-офу Лиге шампиона

Јунак тријумфа био је троструки стрелац Габријел Жесус. Бразилац је одиграо симултанку на Максимиру и покопао наде домаћих навијача да ће први пут у историји њихов клуб играти у осмини финала Лиге шампиона.

А све је мирисало на пролаз Динама. Нарочито када је најбољи играч Загрепчана Дани Олмо затресао мрежу актуелног шампиона Премијер лиге, после центаршута Кадзиора. Шпанац кога су управо Грађали "пикирали" као потенцијално појачање, постигао је сјајан погодак, пославши лопту неодбрањиво под пречку голмана Брава.

Није се предавао Сити, па је у 34. минуту Габријел Жесус постигао први од своја три гола, доневши гостима изједначење. Претходно је Ријад Марез центрирао са ивице шеснаестерца искоса, а Бразилац надскочио оба чувара и ударцем главом затресао мрежу за 1-1.

Потпуни потоп Динама настао је почетком другог полувремена. За само четири минута, Жесус је још два пута погодио, чиме је осигурао тријумф Манчестера, а Загрепчане избацио из Европе!

Одличну акцију извели су Гвардиолини изабраници, Фоден је у шеснаестерцу асистирао Бразилцу, који је чувара послао "по бурек", а затим рутински искоса донео потпуни преокрет - 1:2.

Још се славље Ситија није завршило, а играчи Динама поново су били на коленима. Убачену лопту Мендија, прихватио је на другој стативи Габријел Жесус и хет-триком отклонио све дилеме око победника - 1:3

До краја меча и Фоден је био прецизан за 4:1, потврдивши убедљив тријумф Пепове екипе. Грађани су још раније обезбедили прво место у Ц групи, док су Загрепчани поново "извисили" на европској сцени.

У другом мечу "Ц" групе, Аталанта је савладала Шахтјор у Харкиву са 3:0 и од прежаљене екипе, која је почела трку са три узастопна пораза, стигла до осмине финала. Подсетимо, тим из Бергама стартовао је дебаклом (0:4) од Динама у Загребу, али се за разлику од Модрих изборио за европско пролеће у Лиги шампиона.

Гости су до вођства дошли после гледања ВАР-а. Тимоти Кастање је у 66. минуту био најприсебнији у шеснаестерцу и после одбитка сместио лопту у мрежу Украјинаца.

Предност је удвостручио Марио Пашалић у 80. минуту. После корнера Малиновског, хрватски интернационалац је био најприсебнији у шеснаестерцу и ударцем по земљи, послао тим из Бергама у осмину финала најелитнијег такмичења.

Потпуни слом Шахтјора виђен је у последњим секундама, када је Госенс искористио непажњу у одбрани домаћина и поставио коначних 0:3.