ПОСЛЕ СКОРО ЧЕТИРИ ГОДИНЕ: Ливерпул пао на Енфилду! Славила екипа из доњег дома табеле (ВИДЕО)

21.01.2021. 23:02
Mohamed Salah
Мохамед Салах / Извор: Реутерс

Титула све даље.

Фудбалери Ливерпула поражени су на свом терену од Барнлија у мечу 18. кола Премијер лиге. Гости су славили резултатом 1:0.

ЗЛАТНИ САВЕТИ: Како да освојите 2.000 ЕВРА у само једном дану?!

И ТО ПРОТИВ АТЛЕТИКО МАДРИДА! Марко Дмитровић ПОСТИГАО ГОЛ - саиграчи одушевљено кренули у загрљај! Мајстор (ВИДЕО)

КОНАЧНО СЕ ВРАТИО: Љајић поново заиграо у црно-белом дресу (ФОТО)

Покушао је Јирген Клоп да промеша карте па су у стартној постави били Ориги, Шаћири, Матип и Окслејд-Чемберлејн, али ни то није дало резултата. Управо супротно. Залуд су била 24 шута ка голу ривала.

Посед је био на страни шампиона, ређали су се покушаји и промашаји. Све то време Барнли се бранио организовано, стрпљиво чекао шансе и покушавао из контранапада да угрози шампиона и на крају у 83. минуту добио прилику са пенала.

Алисон је касно кренуо ка Барнсу који је први стигао до лопте, пао и након тога стао пред белу тачку да изведе пенал. И матирао Алисона за коначних 1:0 у овом мечу.

Најбољу шансу Ливерпул је имао у првом полувремену преко Оригија који се нашао сам пред Поупом и погодио пречку.

Серија без пораза која је трајала од априла 2017. за Ливерпул је на Енфилду прекинута након 68 утакмица.

Ливерпул након 18 одиграних утакмица на четвртом месту на табели има 34 бода, четири мање од Ситија и Лестера (Лисице имају меч више) и шест мање од Јунајтеда који такође има утакмицу више.

Барнли је сада 16. са 19 бодова након пете победе у сезони.