СИТИ И ЛИВЕРПУЛ ПОДЕЛИЛИ БОДОВЕ: Де Брујне подбацио са беле тачке и срушио наде за преокрет (ВИДЕО)

08.11.2020. 20:17
Kevin De Brujne
Кевин Де Брујне / Извор: Реутерс

Немају превеликог разлога за задовољство ни једни ни други.

Фудбалери Манчестер Ситија и Ливерпула одиграли су нерешено 1:1 (1:1) у дербију осмог кола Премијер лиге.

МИЛИОНЧЕ НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Погледајте тикет који је погодио овај кладионичарски маг! (ФОТО)

КАРДИНАЛНА ГРЕШКА ЕРАКОВИЋА: Видите како је ПОКЛОНИО ЛОПТУ - Борјан без шанси! Магла га помутила (ВИДЕО)

КАТАСТРОФАЛНЕ ВЕСТИ СТИГЛЕ ИЗ ИТАЛИЈЕ: Ништа од СМС-а и екипе - Србија десеткована за Шкотску (ФОТО)

Црвени имају 17 бодова из осам мечева, док је Сити узео 12 бодова из седам окршаја за сада.

На Етихаду смо видели два потпуно супротна полувремена – спектакуларно прво у којем је могло да падне и више од два гола и "мртво" друго са само једном правом шансом.

Већ у првом минуту Едерсон је имао посла када је одбранио ударац Фирмина, али Црвени су ипак повели у 12. минуту. После контакта Вокера и Манеа у шеснаестерцу досуђен је једанаестерац. Лопти је пришао Мохамед Салах и закуцао је у десну страну Едерсоновог гола, пет од пет ове сезоне за Египћанина са беле тачке.

У акцији која је претходила водећем холу Стерлинг је пао на ивици казненог простора, али судија Крег Посон ништа није свирао. Протестовали су домаћи, али узалуд.

Пропустио је Стерлинг врло добру прилику у 25. минуту после убацивања Де Брујнеа, али у 31. минуту Грађани ипак успевају да изједначе "бергкамповским" голом Габријела Жезуса. Вокер додаје за Де Брујнеа на двадесетак метара од гола, а Белгијанац прослеђује лопту до Жезуса.

Био је окренут леђима голу Бразилац, али је фантастичним првим контактом окренуо Александер-Арнолда и затим је шпицом леве ноге матирао Алисона. То је била акција од чак 19 додавања за гол Гвардиолиног тима.

Упркос проблемима, Реал Мадрид бар у Примери одлично гура и већ има залиху у односу на Барселону. Краљеви вечерас (21.00) гостују Валенсији, која је у очајној форми, и не би требало да представља већи проблем. Квота на двојку је 1,55, а на kombinazziju 2&3 2,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Валенсија - Реал Мадрид.

Недуго затим Де Брујне је шутирао поред десне стативе, а у 42. минуту управо је Белгијанац пропустио велику прилику. После центаршута Де Брујнеа играо је руком Џо Гомез, а после прегледавања снимка, на белу тачку показао је Посон. Пришао је лопти Белгијанац, шутирао је по земљи и лопту послао поред десне стативе Алисоновог гола.

У финишу првог полувремена одличну шансу имао је Александер-Арнолд, али је његов ударац искоса са десне стране одбранио Едерсон, да бисмо последњу праву прилику на мечу видели у 55. минуту. Жесус је умакао пажњи Робертсона, али после убацивања Кансела са леве стране Бразилац је главом са шест метара шутирао поред гола.

До краја је темпо нагло пао и нисмо видели много тога осим неколико углавном безопасних удараца са дистанце.

У следећем колу Ливерпул 21. новембра дочекује Лестер, а Сити истог дана гостује Тотенхему.