ЛУДНИЦА У ШПАНИЈИ: Пенал у 129. минуту донео последњег члана елите (ВИДЕО)

18.06.2023. 08:36
FK Alaves
ФК Алавес / Извор: Профимедиа

Невероватна завршница.

Фудбалери Алавеса вратили су се у Примеру након само једне сезоне у нижем рангу.У реваншу финала доигравања за пласман у Ла Лигу, Алавес је савладао Леванте 1:0, голом у деветом минуту продужетка.

СРБИЈА У УТОРАК ГОСТУЈЕ БУГАРСКОЈ: Познато ко суди меч у Разграду

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Пречка спасила бод Аустрији у Бриселу, Португал лако против БиХ

ИСТЕКАО МУ УГОВОР: Још један одлазак из Партизана (ФОТО)

Није било голова у првом мечу, а није их било ни у 90 минута реванша, а одлучујући моменат је виђен је у 129. минуту.

Сигуран извођач казненог ударца вредног повратка у елитно друштво био је Асијер Виљалибре.

Иначе, клуб из Валенсије уз нерешен исход у реваншу и продужецима би се пласирао у виши ранг због бољег пласмана у лигашком делу, па је тако пенал био моменат одлуке. Погодак Алвес слави, промашај Леванте остаје у елити.

Алавес је тако шести пут у историји изборио пласман у елитни ранг (1930, 1954, 1998, 2005, 2016. и 2023.), али први пут након само једне сезоне проведеној у Сегунди.