ЕНГЛЕСКА ГОЛЧИНА ЛУКЕ ЈОВИЋА: Ефектна асистенција Терзића и трзај главом за немоћ Вање Милинковић-Савића (ВИДЕО)

01.02.2023. 20:20
Luka Jović
Лука Јовић / Извор: Профимедиа

Погодак вредан полуфинала Купа Италије.

Фиорентина се пласирала у полуфинале Купа Италије победом над Торином 2:1 (0:0). Херој тријумфа “виоле” је био Лука Јовић који је довео домаћина у вођство у 65. минуту на асистенцију Алексе Терзића. Био је то “енглески” погодак, кифла Терзића и трзај главом Јовића из гужве, па је Вања Милинковић-Савић био немоћан.

СВЕ СЕ ДОГОВОРИО, АЛИ: Бајерн испалио важног играча у МИНУТ ДО 12, Интер је остао праз них шака

ГРОМ ИЗ ВЕДРА НЕБА: Штопер напустио Звезду три дана пред почетак пролећне полусезоне

БЕОГРАДСКИ ЈЕ ИЋИ НА МАРАКАНУ: На меч Звезде и Војводине долазе и Михина два сина и брат (ВИДЕО)

Мали српски dderbi припао је Фиорентини, пошто се у стартних 11 нашао и Никола Миленковић, док су код гостију играли Вања Милинковић-Савић и дебитант Иван илић, који је крочио на терен само 180 секунди пре поготка Јовића.

Ово је био осми погодак српског нападача у сезони који ће по свему судећи остати у Фиренци и поред спекулација да би могао да се пресели у Истанбул, у редове Галатасараја. Јовић је разбио малер, пошто је последњи гол постигао још 11. новембра.

Поред Јовића мрежу Торина је затресао резервиста Џонатан Иконе у 90. минуту, док је почасни погодак постигао Јан Карамох у надокнади времена.