ДУШАН СИЛНИ СПАСИО СРБИЈУ: Орлови после победе над Луксембургом све ближе Мондијалу (ВИДЕО)

09.10.2021. 19:58
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Реутерс

Веома важна три бода освојена тешком муком.

Репрезентација Србије савладала је Луксембург на гостовању резултатом 1:0 (0:0). Јунак тријумфа у 7. колу квалификација за Светско првенство био је нападач Фјорентине Душан Влаховић. Млади голгетер је у 68. минуту постигао гол који је нашу селекцију приближио коначном циљу - Мондијалу у Катару 2022. године.

MOZZART ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ: БиХ 2,00, Шведска 1,43, Шкотска 2,00, Мађарска 2,45!

СВИ СЕ СМЕЈУ ГРУЈИЋУ: Весела атмосфера у репрезентацији, саиграч му добацио ВРЛО ЗАНИМЉИВУ ОПАСКУ (ВИДЕО)

АКО БИХ МОРАО ДА БИРАМ ИЗМЕЂУ ЗВЕЗДЕ И ПАРТИЗАНА... Српски фудбалер коначно открио за кога навија (ФОТО)

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија имали су теренску иницијативу у првом делу игре, међутим, конкретних шанси није било. Упркос већем поседу лопте, Душан Тадић, Филип Ђуричић и дружина нису успели да запрете голману Морису. Једино право узбуђење видели смо у финишу полувремена када је поменути Тадић пао у шеснаестерцу, али након реакције арбитара из ВАР собе, Србија је добила само корнер.

У наставку сусрета гледали смо исту "песму". Како је време пролазило наша екипа је деловала све нервозније, а онда је уследио кључни детаљ утакмице. Играо се 68. минут када је Милош Вељковић одлично приграо Душана Влаховића који рутински погађа мрежу Луксембурга за велику радост нације.

До краја сусрета Србија се определила на контранападе, Луксембург је на нашу срећу јалово нападао.

Овим тријумфом бараж за Светско првенство је практично осигуран. Уколико савладају Азербејџан у уторак, Пиксији и његови пулени путују на мегдан Португалу где би евентуалном победом обезбедили директан пласман на Мондијал у Катару.

Момци, са срећом!

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Луксембург - Србија 0:1.

90. минут
Играће се још 4 минута.

87. минут
Максимовић мења Митровића.

84. минут
Одличан центаршут Тадића Настасић није успео да преточи у гол. Штопер Орлова гађао је главом преко гола.

81. минут
Луксембург је почео да напада, сада Србија вреба из контранапада.

75. минут
Милинковић-Савић након корнера Тадића главом шутира право у голмана Луксембурга.

71. минут
Лукић мења Гудеља.

68. минут
ГООООООЛ! Душан Влаховић је стрелац! Вељковић је одлично проиграо младог нападача који рутински матира Мориса - 1:0.
60. минут
Све нервознији пулени Драгана Стојковића Пиксија. Домаћа репрезентација се тотално окренула дефанзиви и своју шансу чека из контранапада,

53. минут
Као и у првом делу игре, Србија притиска на половини Луксембурга.

46. минут
Двострука измена у селекцији Србије. Радоњић и Спајић мењају Ђуричића и Павловића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРМЕНА!
Луксембург - Србија 0:0.
45. минут
Само корнер за Србију.

45. минут
Жути картон за Ђуричића и Карлсона због приговора.

45. минут
Тадић је пао у шеснаестерцу! Чекамо одлуку из ВАР собе.
34. минут
Тил је запретио са дистанце! Ведета Шерифа је опробала свој ударац са 20-так метара. На нашу срећу, није било ни изблиза оном шуту из Мадрида.

30. минут
Павловћ након корнера Тадића пуца главом непрецизно поред гола.

26. минут
Врло лепо је Влаховић покушао са ивице шеснаестерца - за метар поред десне стативе.
22. минут
Жути картон за Павловића. Страхиња следи суспензија због које неће моћи да наступа у мечу са Азербејџаном.
19. минут
Митровић је лепо центрирао са десне стране, Влаховић је све лепо испратио, међутим, гоглетер Фјорентине је био кратак.

10. минут
Орлови имају иницијативу од првог судијског звиждука. Наша селекција контролише ситуацију на терену.

4. минут
Још једна шанса са Србију! Тадић је након додавања из последње линије изашао сам испред голмана, али капитен није успео да захвати лопту.