НА ОСТРВУ НИШТА НОВО: Сити опет шампион, Арсенал узалуд победио

19.05.2024. 19:21
Foden
Фоден / Извор: Танјуг/АП Пхото/Даве Thompson

Фудбалери Манчестер ситија су нови-стари освајачи Премијер лиге. "Грађани" су победом на свом стадиону против Вест Хема резултатом 3:1 освојили девету титулу Премијер лиге, док је Арсенал савладао Евертон 2:1, међутим, није било довољно да отму титулу "Грађанима".

Фил Фоден је већ у другом минуту матирао Ареолу и донео Ситију предност. Потпуно је домаћин надиграо „Чекићаре“, па је Доку у 18. минуту поново додао до Фодена који је небрањено гађао са 11 метара и погодио за 2:0.

На крају полувремена Кудус маестралним „маказицама“ у финишу првог полувремена смањио предност домаћина и унео нервозу домаћину.

Било какве сумње у победу отклонио је Родри, који је у 59. минуту са 17 метара прецизно гађао и погодио мрежу Ареоле који је докачио лопту, али недовољно да спречи гол. Вест Хем није имао никакав одговор на офанзиву домаћина, па је резултат на крају остао 3:1, а могао је бити и убедљивији.

Арсенал је успео да савлада Евертон резултатом 2:1, али то није било довољно за титулу.

Ливерпул је на опроштају Јиргена Клопа лако савладао Вулвсе резултатом 2:0.