ЗВЕЗДА ЗА ЈЕДАН ГОЛ ЈАЧА: Храбра Војводина пала на "Карађорђу" (ВИДЕО)

25.11.2023. 16:51
Zvezda - Vojvodina
Звезда - Војводина / Извор: МН Press

Изабраници Барака Бахара и даље "дишу за врат" Партизану.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Војводину у гостима резултатом 2:1 (2:1) у 16. колу Суперлиге Србије. Меч на стадиону "Карађорђе" у Новом Саду обележио је Осман Букари са два поготка, док је једини стрелац за домаће био Радомир Милосављевић.

(САСТАВИ) Бахар припремио ИЗНЕНАЂЕЊЕ за НовосађанеFK Crvena zvezda sastav

(САСТАВИ) Бахар припремио ИЗНЕНАЂЕЊЕ за Новосађане

Мирољубив реми: Раднику и Младости по бод после меча у СурдулициAleksandar Varjačić

Мирољубив реми: Раднику и Младости по бод после меча у Сурдулици

РОНАЛДО ПОНОВО ПОКАЗАО МАЈСТОРИЈУ! Постигао два гола, побегао Митровићу на листи стрелаца (ВИДЕО)Kristijano Ronaldo

Београдски црвено-бели су повели већ после мање од 120 секунди. Осман Букари је погодио ударцем са око десет метара искоса са десне стране, није имао времена за реакцију Лазар Царевић, била је то права бомба репрезентативца Гане.

Звезда је могла до 2:0 у већ у десетом минуту, али Хванг је погодио место где се спајају пречка и статива, а лопта је завршила у гол-ауту.

Свега три минута касније домаћи тим стиже до изједначења. Сјајан дубински пас Црномарковића у срце Звездиног шеснаестерца и гол Радомира Милосављевића, сјајно је "боцнуо" лопту испод Глазера. ВАР је читавих минут-два проверавао ситуацију и на крају је признат погодак.

Није предуго трајало славље Војводининих навијача. У 27. минуту је Букари други пут погодио мрежу. Грешка одбране домаћих и сам је остао Звездин нападач ком није било тешко да са ивице петерца погоди мрежу за поновно вођство.

Десетак минута касније Недељковић је избио сам пред голмана, али био је много искоса и није успео да погоди оквир гола.

До краја првих 45 минута није било озбиљнијих ситуација испред оба гола и остало је 2:1 за Црвену звезду.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:2 (1:2)

/Милосављевић 13 - Букари 3, Букари 27/

Стадион: Карађорђе

Судија: Милан Илић

ВОЈВОДИНА (4-2-3-1): Царевић – Лазаревић, Јеличић, Црномарковић, Гиорбелидзе – Салгуеиро, Милосављевић – Радуловић, Зукић, Малбашић – Вукановић.

Тренер: Ранко Поповић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-1-4-1): Глазер – Недељковић, Ђига, Драговић, Николић – Стаменић – Букари, Канга, Хван, Иванић – Ендијаје.

Тренер: Барак Бахар

У 49. минуту је Кембел имао прву шансу у другом делу меча, али је његов ударац са леве стране зауставио Омри Глазер.

Наредну прилику је пропустио Мирко Иванић. Отворио му се простор са око 20 метара, али је његов ударац прошао поред гола Војводине.

Значајно мање узбуђења виђено је у другом полувремену. Букари и Лучић су имали своје полушансе, Војводина је храбро неколико пута узвратила, али ништа конкретније није успела да уради.

У 89. минуту су два члана стручног штаба Војводине добили по црвени картон. Били су незадовољни судијским одлукама и то су платили искључењем.

На крају је остало 2:1 за Звезду, која је на тај начин стигла до 37 бодова и на -3 је у односу на Партизан уз меч више. Војводина је на петом месту са 22 бода.

У следећем колу колу Новосађани гостују управо Партизану, док Звезда иде у Крушевац на ноге Напретку.