ОВАКО СЕ ОСВАЈАЈУ ТИТУЛЕ: Пиоли "на мишиће" добио Миху, Миланова тешка победа са ДВА ИГРАЧА ВИШЕ

23.10.2021. 22:52
Davide Kalabrija
Давиде Калабрија / Извор: Реутерс

Фантастичан меч.

Фудбалери Милана нису одиграли шампионску утакмицу, али су освојили шампионска три бода. Побеђена је Болоња 4:2 на гостујућем терену, међутим уз много мука и занимљивих ситуација, тако да је победа "росонерима" посебно слатка.

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: Милан 2.10, Ливерпул 2.40, Кристал Палас 2.00

РАДОЊИЋ ЋЕ СЕ ВРАТИТИ У ЗВЕЗДУ: Немања потврдио у уживо укључењу (ВИДЕО)

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Сити убедљив у Брајтону

Тим Синише Михајловића је слабо почео меч, Милан је водио 2:0 већ после 35 минута. Прво је у 16. минуту погодио Леао, потом Калабрија дуплирао предност, а до краја првог дела меча црвени картон у Болоњи добио је Сумаоро.

Чинило се да ће то бити лаган тријумф седмоструког шампиона Европе, али Болоња је са играчем мање изједначила већ до 52. минута. Прво је Ибрахимовић постигао аутогол, потом Бароу поравнао.

Siniša Mihajlović
Синиша Михајловић / Извор: Реутерс

Ипак, у 59. минуту Соријано добија црвени картон, тако да је Болоња више од пола сата играла са деветорицом. Дуго су се Михини изабраници држали одлично, али Бенасер је у 83. сломио отпор и сјајним ударцем са ивице казненог простора вратио предност Милану. Победу је оверио Ибрахимовић у 90. минуту прецизним шутем.

Милан је бар на вече постао лидер на табели, тим Стефана Пиолија има бод више од Наполија који има меч мање. Болоња је тренутно девета.