05.03.2024. 21:31
FK Al Hilal
ФК Ал Хилал / Извор: Реутерс

Велику предност имају пред реванш.

Фудбалери Ал Хилала су на свом терену победили са 2:0 (2:0) Ал Итихад у првом мечу четвртфинала Азијске Лиге шампиона.

Португал може да освоји ЕВРО, али само ако не буде играо РоналдоKristijano Ronaldo

Португал може да освоји ЕВРО, али само ако не буде играо Роналдо

Анћелоти: Волим посао у Реалу али он доноси више патње него срећеKarlo Anćeloti

Анћелоти: Волим посао у Реалу али он доноси више патње него среће

ПОНИШТИО ЈЕ ГОЛ РЕАЛУ, АЛИ ЗАЖАЛИЋЕ: Дуго га нећемо гледати на фудбалским теренимаHezus Hil Mancano

Александар Митровић је у мечу два тима из Саудијске Арабије лако реализовао пенал у 40. минуту за вођство, што је био његов осми гол на девет мечева у овој сезони Азијске Лиге шампиона, а 30. у сезони.

Само два минута касније, сјајни Малком, који је пропустио једну добру прилику, правовремено је упослио Ал Давсарија за одларак на одмор са лепом предношћу Ал Хилала.

Без Карима Бенземе, други Француз Н' Голо Канте је лидер ове екипе, али је баш он направио јако груб фаул у 64. минуту. Еванс му је показао жути картон, али је добио позив из ВАР собе и после гледања снимка преиначио га у искључење.

Ал Хилал је имао играча више, имао иницијативу, али су гости пропустили две велике прилике да смање предност коју ће јурити у реваншу. Голман Ал Оваис је прво одбранио зицер Хегазију, а затим и ситуацију "један на један" Хамдалаху. Остало је 2:0.

Александар митровић је провео цео меч на терену, док је Сергеј Милинковић Савић замењен у 85. минуту.