МИТРОВИЋ ПРОМАШИО ПЕНАЛ, ФУЛАМ ПОБЕДИО: Евертон однео бод из Манчестера

31.12.2022. 18:41
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Профимедиа

Одиграна још четири меча 18. кола.

Одиграна су још четири меча 18. кола Премијер лиге последњег дана 2022. године. Евертно је успео да издржи нападе Манчестер Ситија и одигра 1:1, Нукасл и Лидс су такође ремизирали, Фулам је савладао Саутемптон са 2:1 уз промашен пенал Александра Миторивћас, док је Кристал Палас у гостима савладао Борнмут са 2:0.

ФРКА И ЦРВЕНИ КАРТОНИ: Храбри Еспањол одолео Барселони

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Рашфорд наљутио Тен Хага па донео Манчестеру победу

ДАЛИЋ: Навијао бих за комшије

Евертно је успео да сачува бод на гостовању против Ситија који је пропустио велики број прилика. Грађани су повели голом Халанда у 24. минуту, али нису успели да повећају предност и поред шанси. Евертно је стигао до изјендачења у 64. минуту одличним ударцем Греја. Евертон се затим повукао и одлоично бранио, а иако је меч био продужен 11 минута Сити није успео да поново стигне до вођства и тријумфа.

Фулам је савладао Саутемптон у веома узбудљивом мечу у којем су гости показали да ће бити незгодан противник упркос последњем месту на табели. Переира је довео Фулам у вођство у 32. минуту, а са том предношћу се отишло и на велики одмор. Митровић је био добро чуван од странке одбране Саутемптона и није имао много прилика, а госту су озбиљно притискали у другом полувремену и у 56. минуту стигли до изједначења поготком Ворд-Прауса. Чинило се да ће меч бити завршен ремијем, али је Палоиња у 88. минуту поново довео Фулам у вођство. Тријумф Котиџера могао је да потврди Митровић, али је његов ударац са беле тачке у 90 6. минуту одбранио Базуну.

Кристал Палас однео је три важна бода на гостовању Борнмуту, а већ у 19. минуту је Ају довео Палас у вођство после кронера. У 36. минту је било 2:0 за Палас пошто је поново после кронера Езе погодио и поставио како се испоставило коначан резултат меча. Њукасл није успшео да пробије бедем Лидса који се одлично бранио на гостовању Свракама. Неколико добрих прилика су пропустили играчи Едија Хауа па је остало 0:0.