ЗВЕЗДА СА ПОБЕДОМ ОДЛАЗИ НА ПАУЗУ: Пешић донео три бода против Напретка (ВИДЕО)

18.09.2022. 16:32
Aleksandar Pešić
Александар Пешић / Извор: МН Press

Црвено-бели се вратили на чело табеле.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Напредак из Крушевца у 12. колу Mozzart бет Суперлиге са 1:0 (0:0) на стадиону ''Рајко Митић'' и са тријуфом ће отићи на репрезентативну паузу. Једини гол на мечу постигао је Александар Пешић у 68. минуту.

НИКАД ВИЂЕНО! Финале Евробаскета није ни почело, а ТАЧАН РЕЗУЛТАТ се већ зна, као и нови МВП?

ТРЕНД ЗАВЛАДАО ВЕЧИТИМА! Фудбалер Звезде прославио гол и имитирао играча Партизана (ФОТО)

ГОЛОВИ У ЗВЕЗДИ МНОГО ВРЕДЕ: Букарију нагло СКОЧИЛА ЦЕНА!

Почетак меча није донео никаква узбуђења на стадиону ''Рајко Митић. Звезда је имала иницијативу од старта, али без прилика, да би Напредак имао сјајну прилику у 17. минуту, али је Ћећарић са пет метара пребацио гол, а четири минута касније и Матић је покушао са 16 метара, али је Борјан одбранио његов ударац. Први покушај су црвено-бели имали тек у 28. минуту када је Ераковић шутирао поред гола Напретка, да би три минута касније шут Родића одбанио Петрић, лопта дошла до Гобељића који је промашио празан гол. Како се ближило полувреме Звезда је била све боља, а а Катаи је у 37. минуту сјајно примио лопту и шутирао, али је Петрић још једном одлично интервенисао, да би минут касније још једном пробао Катаи, али је лопта отишла поред гола. Последњу прилику Звезда је имала у 44. минуту када је Пешићев покушај зауставио Петрић и резултатом 0:0 се отишло на велики одмор.

Звезда је потпуно доминирала у већем делу другог полувремена. Напредак је био сабијен на на своју половину, Звезда је запретила преко Иванића, а Петрић одбранио. Црвено-беи су константно нападали, али је недостајала права шанса све до 66. минута када је Родић главом пробао, али је Петрић био успешнији, али два минута касније голман Напретка ништа није могао да уради. Катаи је центрирао са леве стране, а лопта дошла право на главу Пешићу који је био прецизан за вођшство 1:0. И даље је Звезда нападала, а Драговић је имао одличну прилику у 74. минуту, а Петрић је још једном био одличан. Тек у последњих 15 минута се Напредак ослободио притиска и пробао да запрети што му је пошло за руком после грешке Бена у 79. минуту када је Шарић шутирао, али је то била лака лопта за Борјана да би три минута касније Пантић покушао, али није био прецизан. Кангва је постигао гол у 84. минуту, али је он поништен због играња руком Кангве, да би Бен у завршници пропустио добру прилику, па је остало 1:0 за Црвену звезду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - НАПРЕДАК 1:0 (0:0)

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Ненад Минаковић

СТРЕЛАЦ: Пешић 68

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Ераковић, Драговић, Родић, Мијаиловић (од 46. Иванић), Канга, Букари (од 62. Бен), Николић (од 62. Кангва), Катаи (од 84. Саного), Пешић (од 88. Митровић)

НАПРЕДАК: Петрић, Вукајловић, Керкез, Ђековић, Путинчанин, Крстић (од 59. Пантић), Болха, Чечарић (од 59. Ђ. Јовановић), Мићин (од 69. Стевановић), Бастајић (од 76. Шарић), Матић (од 76. Кочић).

90 3. минут
Крај меча, Црвена звезда је победила Напредак са 1:0.
88. минут
Измена у Звезди, Пешића је заменио Митровић.
84. минут
Кангва је постигао гол, али је он пшоништен пошто је играо руком пре поготка.
82. минут
Пантић је шутирао, али је лопта отишла поред гола.
79. минут
Погрешио је Бен и отворио могућност Напретку да нападне, Шарић је шутирао, али је слабо то било за Борјана.
74. минут
Драговић је имао одличну прилику после центаршута Канге. Драговић је шутирао главом са пет метара, али је Петрић сјајно одбранио.
68. минут
1:0!!! Повела је Звезда после апсолутне доминацвије од почетка другог полувремена, а стрелац је Пешић. Катаи је центрирао, лопта је закачила Јовановића и пала право на главу Пешићу који је савладао Петрића.
66. минут
Родић је главом покушао, али је лопта завршила право у рукама Претрића.
61. минут
Двострука измена у Звезди, изашли су Николић и Букари, а ушли су Бен и Кангва.
53. минут
Бастајић је покушао са 40 метара да изненади Борјана, али је био непрецизан.
51. минут
Прва је Звезда запретила у другом полувремену, Иванић и Катаи су комбиновали, Иванић је шутирао, али је Петрић одбранио његов ударац.
46. минут
Почело је друго полувреме, измена у Црвеној звезди, уместо Мијаиловића је ушао Мирко Иванић.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена, није било голова у првих 45 минута.
44. минут
Пешић се нашао у одличној прилици, али је његов покушај одбранио Петрић.
38. минут
Нова прилика за Звезду, поново је Катаи пробао, овај пут главом, али је лопта завршила поред гола.
37. минут
Одлична шанса за Катаија, примио је лопту, шутирао из прве, али је Петрић је одлично интервенисао.
31. минут
Прва права прилика за Звезду, Родић је шутирао, Петрић успео да одбрани, а до лопте је дошао Гобељић који је промашио практично празан гол.
28. минут
Родић је центрирао, а лопта је умало ушла у гол, али је голма Петрић добро реаговао и избацио лопту у корнер. После ударца из угла је Ераковић покушао главом, али је лопта отишла поред гола.
21. минут
Нова прилика за Напредак, Матић је шутирао добро, али је Борјан био на месту.
17. минут
Прво узбуђење на утакмици. Велика шанса за Напредак, Чечарић је са пет метара пребацио гол Црвене звезде.