ГОСТИ ИЗДРЖАЛИ НА МАРАКАНИ: ТСЦ откинуо два бода Црвеној звезди

04.09.2022. 19:30
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Први реми црвено-белих у сезони на свом стадиону.

Фудбалери Црвене звезде први пут у новој сезони нису успели да победе на свом терену у Mozzart бет Суперлиги пошто су у 10. колу на стадиону ''Рајко Митић'' одиграли нерешено 1:1 (1:1) са ТСЦ-ом из Бачке Тополе. Без обзира на реми Црвена звезда остала је на првом месту табеле, али сада само са бодом више од Војводине, али и утакмицом мање.

ПУЦАЛЕ СУ "БОМБЕ": Ово су НАЈСКУПЉИ ТРАНСФЕРИ лета!

БИЗАРНОСТИ НЕМА КРАЈА: Радник ОТПУСТИО и другог тренера, и то након ПЕТ МЕЧЕВА!

ЗАТО РОНАЛДО НЕ ИГРА Тен Хаг објаснио ситуацију Португалца, али поручио: "Бићу његов пријатељ"

Гости из Бачке Тополе су први запретили у 7. минуту преко Кувељића чији је шут заустацвио Борјан, да би Звезда из прве праве прилике у 18. минуту погодила стативу, тачније Букари на убацивање Катаија. У два наврата су Драговић и Ераковић покушали, али је голман Илић био на висини задатка. У 36. минуту је ТСЦ имао најбољу шансу када је ударац Раткова одбранио Борјна и избацио лопту у корнер после којег је одлично шутирао Ђаковац, али је репрезентативац Канаде још једном добро интервенисао. Катаи је у 41. минуту покушао да са 16 метара савлада Илића, али је лопта прошла поред стативе, да би само минут касније ТСЦ повео. Азаров је изгубио лопту на својој половини, Ратков освојио лопту и асистирао Јовановићу који е прецизни мударцем савладао Борјана и донео гостима 1:0. Међутим, нису се гости дуго радовали. У последњим тренуцима првог полувремена Катаи је центрирао из слободног ударца, Милуновић захватио главом лопту која је дуго путовала и затим се одбила од стативе па од ноге голмана Илића и завршила у мрежи, па је Звзеда уз много среће стигла до изјендачења.

На старту другог полуврмена Канга је заменио Азарова, а Звзеда кренула у тотални напад. У првих 20 минута Катаи је три пута покушавао да савлада Илића, али није био успешан. Једом је шутирао поред гола, једном преко, а једном је Илић добро интервенисао. Канга је опробао свој ударац са 30 метара, али је Илић био на месту, а и Срнић је имао покушај кооји је завршио мало поред гола. Уследило је затишје у којем није било узбуђења пред голом ТСЦ-а који се определио да из контри вреба прилику, али прилика за госте није било. У 80. минуту је Кулибали пробао главом, али је поново Илић добро интервенисао. Покушавала је Звезда до краја, али су ти напади били јалови, а последњу је пропустио Катаи у последњим тренуцима меча, али је лопта поново завршила поред гола, па су гост истигли до бода на стадиону ''Рајко Митић'' и постали први тим у Суперлиги који је у новој сезони остао непоражен у Београду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТСЦ 1:1 (1:1)

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Новак Симовић

СТРЕЛЦИ: Илић 45 2аг - Јовановић 38

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Драговић, Милуновић, Ераковић, Гобељић, Срнић (од 78. Николић), Кангва (од 87. Бен), Азаров (од 46. Канга), Букари (од 78. Мустафа), Пешић (од 70. Кулибали), Катаи.

ТСЦ: Илић, Стојковић, Стојић, Чалушић, Цветковић, Кувељић (од 66. Томановић), Ђаковац, Петровић (од 66. Антонић), Јовановић (од 74. Станојев), Ратков (од 56. Вукић), Милосављевић.

90 5. минут
Последња прилика за Звезду, Катаи је главом шутирао поред гола. Крај утакмице, Црвена звезда и ТСЦ одиграли су 1:1.
87. минут
Бен мења Кангву.
80. минут
Добра прилика за Звезду, Катаи је убацио лопту у казнени простор, Кулибали пробао главом, али је Илић поново добро интервенисао.
78. минут
Двострука измена у Звезди, Срнића мења Николић, а Букарија је заменио Мустафа.
77. минут
Милуновић је главом пробао после корнера, али је та лопта била лак плен Илића.
70. минут
Кулибали мења Пешића у Звезди.
64. минут
Ређају се напади Звезде, Букари је поново шутирао, али је Илић одлично интервенисао, пробао је и Срнић, али је лопта отишла поред гола.
62. минут
Још једна велика прилика за Звезду, Кангва је одлично пробио и додао лопту Букарију који је погодио пречку.
61. минут
Велика прилика за Звезду, али је Катаи шутирао преко гола.
59. минут
Покушао је и Канга са 16 метара попут Катаија, али је био веома непрецизан.
58. минут
Катаи је добро шутирао, али је лопта завршила мало поред гола.
56. минут
Измена у ТСЦ, Ратков је заменио Вукића.
48. минут
Канга је са скоро 30 метара шутирао, али је Илић био на месту.
46. минут
Почело је друго полувреме, прва измена у Звезди, Канга је заменио Азарова.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 2. минут
1:1!!! Стигла је Звзеда до изјендачења уз доста среће. Катаи је центрирао из слободног ударца, Милуновић је главом покушао, лопта је дуго летела, погодила стативу и одбила се од ноге голмана у гол за изједначење. Крај првог полувремена.
42. минут
0:1!!! Повео је ТСЦ голом Јовановића. Азаров је изгубио лопту, Ратков је асистирао Јовановићу који је снажно и прецизно шутирао за вођство гостију.
41. минут
Катаи је шутирао са 16 метара мало поред гола пошто је лопта закачила неког из ТСЦ-а, а после корнера није било опасности за госте.
36. минут
Најбољу прилика до сада на мечу за ТСЦ, Ратков је главом шутирао, али је Борјан избио лопту у корнер после којег је Ђаковац одлично шутирао, али је Борјан поново добро интервенисао. На другој страни је Пешић био у прилици, али је лоше захватио лопту главом и она је отишла преко гола.
35. минут
Катаи је убацио из слободног ударца, Ераковић пробао главом, али је то било слабо за Илића.
33. минут
Нова прилика за Звезду после корнера, Драговић је шутирао право у голмана Илића.
23. минут
Кангва је покушао са двадесетак метара, али је шутирао веома непрецизно. Претходно је Катаи имао добру прилику, али је његов ударац изблокиран.
18. минут
Из прве праве шансе за Црвену звезду Кангва погађа стативу после покушаја главом на убацивање Катаија.
15. минут
Срнић је пробао из прве, добро је шутирао, али је одбрана ТСЦ-а блокирала његов покушај који је могао да буде веома опасан по гол гостију.