ВЛАХОВИЋ ТРАГИЧАР ВЕЧЕРИ: Шампион савладао Јувентус! Душан три пута МАШИО

03.03.2024. 23:04
Dušan Vlahović
Душан Влаховић / Извор: Профимедиа

Мало је фалило...

Фудбалери Наполија победили су Јувентус 2:1 (1:0) у дербију 27. кола Серије А голом Ђакомоа Распадорија у 88. минуту. Три минута раније, Енрико Кијеза је донео поравнање Јувентусу анулиравши гол Хвиче Кварачкелије из првог полувремена. Српски репрезентативац Душан Влаховић био је трагичар гостију пошто у првом полувремену није искористио три велике шансе да постигне гол.

БОЛОЊА ВЕЗАЛА И ШЕСТИ ТРИЈУМФ: Пала и Аталанта!FK Bolonja

БОЛОЊА ВЕЗАЛА И ШЕСТИ ТРИЈУМФ: Пала и Аталанта!

Карлеуша раскринкала НАЈВЕЋУ Роналдову тајну: Снимак се шири светом, Георгина јој открила оно што се не прича (ВИДЕО)Karli

Милиони стижу у Звезду за СРПСКОГ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦА: Клубови близу реализације послаTerzić

Најпре је у десетом минуту, главом, шутирао на центаршут Кијезе међутим послао је лопту тик уз даљу стативу.

Мере је већ био савладан но српски нападач није послао најпрецизнији ударац.

Потом, у 18. минуту, Влаховић је зарадио жути картон због старта над Кварачкелијом због којег ће пропустити наредни меч са Аталантом.

Муке по Душана су се наставиле...

У 34. минуту био је најближи постизању гола - погодио је стативу.

Мирети га је проиграо кроз пукотину у одбрани Наполија, био је то заиста леп потез, још лепше је Влаховић замислио свој ударац, међутим лоб који је послао преко Мереа погодио је оквир гола.

Како то обично бива, уследила је казна.

Кварачкелија је донео вођство Наполитанцима и резултатом 1:0 завршено је прво полувреме.

Влаховић је, ипак, могао да промени резултат и пре одласка на одмор. Нашао се у још једној шанси, мало после гола Грузина, али је и тада био непрецизан - из изгледне позиције шутирао је преко гола.

Српски репрезентативац се нашао у шанси и у 61. минуту.

Тада је примио пас од Миетија, муњевито је реаговао и шутирао "из прве", но ни тада лопта није отишла тамо где је желео - Мере је био на правом месту.

Коначно, Јувентус је стигао до поравнања, али не преко Влаховића који, очито, није имао своје вече, већ преко Кијезе који је у 85. минуту погодио мрежу Наполитанаца.

Међутим, последњу реч имали су домаћи.

Осимен је оборен у казненом простору, саплео га је Нонге, а судија Маријани је тек након ВАР прегледа спорне ситуације показао на казнени ударац одакле је Нигеријац био непрецизан - Шченсни му је одбранио ударац.

Међутим, лопти је први притрчао Распадори и затресао мрежу гостију, за победу у самом финишу.