НЕ ПОМАЖЕ НИ КАНГА: Гвинеја Бисао ШОКИРАЛА Габон! (ВИДЕО)

14.01.2017. 19:27
Gabon
Габон / Извор: Профимедиа

Почело 31. издање Афричког Купа.

Утакмицом Габон – Гвинеја Бисао почело је 31. издање Афричког Купа нација које се ове године одржава у Габону од 14. јануара до 5. фебруара

Предвођен првом звездом турнира ас Борусије Дортмунд, Пјер-Емериком Обамејангом, Габон је, упркос вођству, освојио само бод пошто су гости постигли гол у 90. минуту – 1:1.

Стрелац за селекцију домаћина турнира био је управо голгетер Борусије у 52. минуту, у јеку иницијативе Габона, и деловало је тада да екипа Хозеа Антониа Камача држи ситуацију под контролом. Међутим, како је време одмицало играчи Габона све више су се повлачили и препуштали иницијативу противнику.

После неколико пропуштених шанси Гвинеје Бисао, домаћине је стигла казна у 90. минуту када Жуари, на асистенцију Зезиња из “прекида”, главом постигао гол и поставио коначан резултат.

За Габон је од 73. играо и фудбалер Црвене звезде Гелор Канга који је заменио Лемину.