НЕ ПОМАЖЕ НИ ЉАЈИЋЕВ ХЕТ-ТРИК: ТСЦ савладао Нови Пазар

02.04.2024. 19:01
Adem Ljajić
Адем Љајић / Извор: Профимедиа

Фудбалери ТСЦ-а савладали су у првој утакмици 28. кола Суперлиге Србије као гости екипу Новог Пазара са 4:3 у мечу којем домаћину није помогао ни хет-трик Адема Љајића.

ТСЦ-у је ово био четврти узастопни тријумф, док је Пазар доживео трећи пораз у низу и тако угрозио шансе за пласман у плеј-оф.

Гости из Бачке Тополе повели су већ у 9. минуту голом Пантовићан на асистенцију Петра Станића. Међутим, тада је на сцену ступио Адем Љајић. Прво је у 11. минут донео изједначење домаћину одличним ударцем са неких 17 метара, да би у 15. минуту донео потпуни преокрет пошто је био прецизан са беле тачке после прекршаја над Марком Шћеповићем у казненом простору гостију. Ипак, преокрет није уздрмао ТСЦ  који је у 24. минуту узвратио, а стрелац гола за изједначење био је Ћирковић после соло продора и на великом одмору је резултат био 2:2.

У наставку су гости заиграли боље и у 51. минуту је Милосављевић прелепим голом на асистенцију Цветковића довео ТСЦ поново у вођство, да би четири минута касније Милосављевић поново био стрелац за великих 4:2. Пазар је у 88. минуту оастао са играчем мање пошто је искључен Анан, да би Љајић у четвртом минуту судијске надокнаде Лајјић ублажио пораз Пазара још једним лепим голом из слободног ударца.