НОВЕ МАЈСТОРИЈЕ: Бивши играчи Звезде НЕМИЛОСРДНО тресу мреже у својим клубовима (ВИДЕО)

25.03.2018. 16:01
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Обележили 24. коло.

Званично најбољи фудбалер аустралијске лиге Милош Нинковић наставио је да бриљира у Сиднеју. Клуб чије боје брани бивши капитен Црвене звезде славио је у 24. колу као гост против Централ Кост Маринерсеа (2:1), а српски интернационалац постигао је водећи гол за своју екипу.

ЗБОГ УСКРШЊИХ ПРАЗНИКА: Заједница суперлигаша ПОМЕРА вечити дерби! Зна се и нови термин! (ФОТО)

ПРОБЛЕМ ЗА МИЛОЈЕВИЋА: Капитен Звезде и даље на боловању

Нинковић је на истеку 32. минута прихватио убачену лопту Ретреа са десног бока и ударцем главом донео предност Сиднеју. Био је то шести гол бившег везисте тима са Маракане, а његов клуб остао је на лидерској позицији са 55 бодова, са осам више од најближег пратиоца Њукасл Џетса.

САВИЋ ЈАСАН: Оптимиста сам за Земун и Вечити дерби

Фудбалери Велингтон Финикса одиграли су 2:2 против Бризбејн Роура, а меч су обележили Срби Андрија Калуђеровић и Матија Љујић. Некадашњи голгетер Црвене звезде постигао је водећи гол за Велингтон, а ђак Партизанове школе је уписао асистенцију и одиграо можда и најбољу партија откако је стигао у овај клуб.

ОНИ СУ НА ЗВЕЗДИНОМ РАДАРУ: Квартет појачања за Лигу шампиона (ФОТО)

До полувремена мреже су мировале, да би у наставку уследио ватромет голова. Већ у 50. минуту гости су повели преко Брета Холмана, који је испратио центаршут Макаронеа и волејом затресао мрежу.

Предност је трајала само три минута, пошто је Љујић сјајном дубинском лоптом између два играча нашао Калуђеровића, коме је то био девети гол у сезони, чиме је прекинуо непријатан низ од чак десет мечева без поготка.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.