ПОТРЕСИ У СРПСКОМ ФУДБАЛУ: ОФК Београд под истрагом за намештање утакмице

Србија Данас/Спорт клуб
OFK Beograd
ОФК Београд / Извор: МН Press

Већ су покренути иницијални захтеви.

Утакмица 18. кола Српске лиге Београд, између ОФК Београда и Синђелића налази се под истрагом због сумње да је намештена - преноси Спортклуб.

НИШТА ОД ДУПЛЕ КРУНЕ: ЦСКА Саше Илића елиминисан из Купа Бугарске

ДРУГАЧИЈЕ НИЈЕ МОГЛО: Реми Напретка и Младости у снежном Крушевцу

ЛАЛАТОВИЋ ОПЛЕО ПО СУДИЈАМА: Канга је требало да добије црвени картон, ударио је песницом нашег играча

Спорна утакмица одиграна је 18. марта, славили су Романтичари (2:1), а већ су покренути иницијални захтеви – затражене изјаве од актера, представника клубова и службених лица, сазнаје "Спорт клуб"

Комплетан поступак у овом тренутку налази се у рукама Драгана Крстића, официра за интегритет Фудбалског савеза Београда.

Бивши суперлигашки судија, тренутно професионално ангажован у безбедоносним службама, имаће у наредним данима обиман посао. Како и налаже јасно дефинисана процедура, Крстић би требало да сакупи материјал и изјаве од релевантних актера меча на Старој Карабурми.

Истражни поступак подразумева и стручне извештаје тренерске организације, скенирање сумњивих детаља и голова. Под посебном лупом, како сазнајемо, биће околности постизања другог, одлучујућег, гола Филипа Халабрина у 90. минуту, за победу ОФК Београда од 2:1.

"Романтичари“ су претходно повели преко Ненада Кудрића, средином другог полувремена. Изједначио је Никола Микић, из слободног ударца, у 86. минуту и тако најавио драму у финишу.

У зависности од извештаја, конкретан суд о спорном мечу даће и Комисија за интегритет ФС Београда. Евентуалне казне, према процедури, требало би да одмери дисциплински орган, конкретно судија Александар Грдинић.

Погледајте како изгледа Мариа Кортизиа, супруга Пиетроса Сотироуа првотимца Лудогореца