ОВО ЈЕ ПЉАЧКА, СУДИЈЕ СУ У ТАНДЕМУ! Нова бура у српском фудбалу

25.10.2022. 13:29
FK Spartak Subotica
ФК Спартак Суботица / Извор: МН Press

Оптужбе на рачун судија...

Велика прашина у српском фудбалу подигла се након серије саопштења београдског Партизана поводом наводних судијских грешака у мечу против Јавора (3:3). Стигло је саопштење и из Црвене звезде, а најпосле, огласила се и екипа Спартака из Суботице износећи озбиљне оптужбе.

САДА СЛЕДИ КАЗНА: Бивши играч Звезде обукао дрес несуђеног појачања црвено-белих

МИЛУНОВИЋ ПРЕД ТРАБЗОН: Уз велику помоћ навијача до пролећа у Европи

МОДРИЋ НАЈАВИО КРАЈ: Свестан сам да сам у одређеним годинама!

Наиме, Спартак и Младост поделили су бодове у утакмици 16. кола Супер лиге, а резултат је био 1:1. Тим из Суботице није био задовољан суђењем, па је Спартак касно синоћ упутио саопштење уз приложени видео материјал где се питају зашто се поједине судијске одлуке доносе на штету клуба из Суботице.

Саопштење преносимо у целости:

- Вечерас се у Суботици десила пљачка! Главни судија Марко Срећковић у тандему са ВАР судијом Станком Острачанином, били су нажалост, главни актери вечерашње утакмице, у којој Спартаку није било дозвољено да дође до победе, коју је по свему приказаном итекако заслужио… Очигледан пенал за Спартак, на истеку 30. минута, судија Срећковић можда „није видео“, али је необјашњиво да је ВАР соба остала нема.

Да је дошао са идејом да покраде Спартак, судија Срећковић показао је и у 58. минуту, када је досудио непостојећи пенал за Младост и то након што је пустио предност од 6 секунди?! Иако је ова одлука промењена након интервенције ВАР собе, закључак је јасан: Очигледан пенал за Спартак се не суди чак ни након гледања успореног снимка, али се непостојећи пенал за Младост из Лучана свира без размишљања!

Против Спартака је ове сезоне свирано 5 пенала, док у нашу корист није свиран нити један! Вечерашњи лоповлук у режији поменутог судијског двојца је доказ да неко системски ради против нас у намери да нас избаци из лиге, али у томе неће успети! Спартак више неће ћутати! Овим путем позивам судијску организацију да покаже свој интегритет и најоштрије санкционише извршиоце вечерашњих недела - стоји у саопштењу Спартака које је потписао председник клуба Никола Симовић.