Партизан победом завршио припреме, Тавамба и Ђерлек пресудили Шахтјору (ВИДЕО)

08.02.2018. 16:21
FK Partizan - FK Šahtjor
ФК Партизан - ФК Шахтјор / Извор: Фото: partizan.rs

Утакмица са Викторијом биће одиграна следећег четвртка.

Фудбалери Партизана одиграли су последњу утакмицу на припремама на Кипру, против Шахтјора из Солигорска. У генералној проби пред први меч 1/16 финала Лиге Европе са Викторијом Плзењ (15. фебруар, 21.05) резултат је био 2:1. Водећи гол за Парни ваљак у 49. минуту дао је Леандре Тавамба који је овим голом потврдио статус најбољег стрелца на припремама. Ово му је био трећи гол, док је погодак за белоруски тим такође дао играч Партизана, Немања Р. Милетић. После тих 1:1, погодак за победу првака Србије је дао Армин Ђерлек, у 83. минуту.

ЂУКИЋ ОДАБРАО: Нема дилеме, СТАРТЕРИ против Солигорска почеће и против Плзења (САСТАВИ)

ШТА ЈЕ САД ОВО? Партизан игра против Шахтјора, а у тиму нема НАЈВЕЋЕГ појачања!

У првом полувремену није било голова, мада су изгледне прилике имали Зоран Тошић и Марко Јанковић. У првој ситуацији, после слободног ударца популарног Бамбија, голман белоруског тима је одбранио, а затим је "помогла" и пречка. У последњим тренуцима првог полувремена, Јанковић је шутирао са ивице казненог простора, али је голман Шахтјора поново одбранио.

У наставку меча није се дуго чекало на гол, пошто се Тавамба уписао у стрелце. После корнера Тошића, Данило Пантић је "ухватио волеј", а лопта је победила Камерунца који је ипак преварио голмана Климовича. У 63. минуту шансу је добио и Сејдуба Сума, уместо Ђорђа Ивановића, новајлије у редовима клуба из Хумске.

Само минут касније, резултат је био 1:1, а Немања Р. Милетић је дао аутогол. Убрзо је шансу добио и новајлија Јури Вакулко, а игру је напустио Данило Пантић. Заиграо је и Ђерлек, који се већ у 83. минуту уписао у стрелце. То је уједно био и коначан резултат.

Подсетимо, пре меча са Шахтјором, црно-бели су одиграли шест утакмица на припремама. У претпоследњој изгубили су од Лиепаје (0:1), а пре тога су победили Теплице (2:0), Ермис (4:0), изгубили од Слована из Либереца (1:2) и играли без голова са Горњиком. На почетку у Београду су победили Телеоптик (3:0).

ПРОЦУРИЛО: Бразилац НЕ МОЖЕ у Партизан само из ЈЕДНОГ разлога!

ПАРТИЗАН - ШАХТЈОР 2:1

СТРЕЛЦИ: Тавамба 49, Ђерлек 83. - Н. Р. Милетић 68. аг

СТАДИОН: ГСЗ Ермис Арадипу (Кипар)

ПАРТИЗАН: Стојковић, Вулићевић, Немања Р. Милетић, Митровић, Урошевић, Јевтовић (од 46. Радин), Пантић (од 71. Вакулко), Тошић (од 77. Ђерлек), Јанковић, Ивановић (од 63. Сума), Тавамба.

ШАХТЈОР: Климович, Бордачев, Рибак, Кузмењок, Матвејчић, Сеоке, Сељава, Ковалев, Козлов, Киш, Џексон.

ОВО МИТАР ЈОШ НИКОМ НИЈЕ РЕКАО: Хтео сам два пута да умрем! Кад сам тресао мрежу Звезди и Хрватима (ВИДЕО)

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.