ПОБЕДА ЈЕ ЈЕДИНА СВЕТЛА ТАЧКА: У Хумској је савладана Бачка!

28.09.2020. 17:29 20:01
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Последња утакмица 9. кола првенства Србије.

Фудбалери Партизана савладали су на свом терену ОФК Бачку резултатом (0:0) у последњој утакмици 9. кола Суперлиге Србије. Изабраници Александра Станојевића су се тако вратили на победнички колосек и бар мало “залечили ране” од параза од Шарлроа. Упркос новим бодовима, навијаче црно-белих сигурно неће радовати прилично мелахолична игра њихових љубимаца.

Прво полувреме је било прилично безидејно од стране домаћих. Бачка је имала јасан план, чекали су грешку “парног ваљка” која би им отворила простор за контранапад. Гости су покушали у пар наврата, најозбиљнији шансу имао је Ратковић. Наиме, офанзивац “плавих” је покушао да пребаци Поповића, али је голман домаћих фантастично реагова. Партизан није личио на себе, тек по неки ударац са дистанце.

У другом полувремену смо гледали много динамичнији меч. Домаћима је било потребно 11 минута боље игре да практично осигурају нову победу. Прво је Садик у 50. минуту на асистенцију Суме донео вођство, а у 61, црно-бели су дуплирали вођство. Аутогол је постигао Томовић. Најлепши детаљ на мечу видели смо у 78. минуту када је Ђорђевић фантастичним соло продором И прецизним ударцем затресао мрежу домаћег тима.

Партизан је након седме победе у првенству на другом месту са 21 освојеним бодом. Бачка је шеснаеста, има само 6 бодова.

Како је текао меч, из минута у минут, можете прочитати у наставку текста.

НЕОЧЕКИВАНО: Душан Влаховић због ЊЕГА напушта Фиренцу (ФОТО)

ТРЕНЕР ЧУКАРИЧКОГ ЗАДОВОЉАН ПОБЕДОМ: До изражаја је дошао наш квалитет, захтеваћу још директнију игру!

САМО ИМЕ ИЗАЗИВА БОЛ ГРОБАРА: Готов посао са Лидсом! Трансфер вредан 15 МИЛИОНА ЕВРА

90. минут
Играће се још три минута.

90. минут
Павловић мења Суму.

89. минут
Садик напушта терен, њега мења Мати.

86. минут
Амбициозан покушај Јовановића завршава на трибинама.

80. минут
Садик је имао добру прилику, али Милојевић зауставља његов покушај.

Krsta Đorđević
Крста Ђорђевић / Извор: МН Press

77. минут
ГОООЛ! Какав погодак Ђорђевића. Бачка смањује на 2:1!
75. минут
Црно-бели врше нову промену. Чолић мења Лазара Марковића.
73. минут
Партизан апсолутно контролише ток меча.

64. минут
Велика шанса за Бачку. Ударац Стојановића блокира Витас.
61. минут
Сћекић мења Natha.

60 минут.
ГООЛ! Томовић тресе своју мрежи. Партизан води 2:0!
57. минут
Стојановић је поново шутирао. Грешка Витаса умало да буде кобна по црно-беле.

50. минут
ГООЛ! Умар Садик! Сума је сјајно центрирао са леве стране, а Нигеријац је рутински са 5 метара савладао Алексу Милојевића - 1:0!

46. минут
Прво измена у домаћем саставу. Лутовац мења Стојковића.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ
ТВИТЕР
Погледајте слике из првих 45 минута.
КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Лоша утакмица у Хумској. Партизан - Бачка 0:0!

45. минут
Играће се још један минут.

44. минут
Слободан ударац са 25 метара за Партизан извео је Natho, његов ударац завршава далеко изнад гола Бачке.

42. минут
Након корнера Стојковића, Садик прави фаул у нападу.

34. минут
Велика прилика за Бачку! Ратковић је покушао да "боцне" Поповића, али голман црно-белих је рефлексно интервенисао.

33. минут
Natho очајно изводи ударац из угла.

28. минут
Какав ударац Пантића са дистанце. Петровић је био сконцентрисан.

27. минут
Партизан нема решење за "браву" Бачке.

20. минут
Прети Бачка, али прилично је непрецизно покушао Станојевић.

19. минут
Сума са 20-так метара шутира високо преко гола.
16. минут
После корнера црно-белих ништа значајније се није десило.

15. минут
Принудна измена код гостију. Томовић мења Здравковића.

14. минут
Домаћи настављају са ударцима. Сумин ударац главом иде директно у голмана Бачке.