ПАРТИЗАН ОД 5 ДО 10: Да ли су у Манчестеру гледали српски дерби? Фића Стевановић као порше, Лазар и Јојић разочарали, Natho није прекобројан странац

Србија Данас/Н. Р.
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели непоражени пети дерби у низу.

Стојковић: Капитен Партизана није имао много "правог" посла у 163. вечитом дербију. Црвена звезда је јалово нападала, а искусни чувар мреже је у два наврата у другом полувремену био несигуран приликом истрчавања. Омогућио је у раној фази наставка шансу Александру Катаију, али је срећом по њега репрезентативац Србије слабо шутирао. Оцена: 6.

ЗВЕЗДА ОД 5 ДО 10: Губитнички потез најскупљег играча “увалио коску” Ераковићу, за дерби игранку није довољан само плес Катаија

УГАСИЛА ГА ЈЕ: Навијач Партизана прозвао Снежану Борјан, уследио је жесток одговор (ФОТО)

НИЈЕ ДОБРО: Стигли први лекарски резултати за Суму

СТАНОЈЕВИЋ ОТКРИО ШТА ЈЕ УРАДИО СУМА: Стевановић не крије емоције - "НИСУ ЗАСЛУЖИЛИ БОД! Показали смо колико смо бољи!"

Миљковић: Имао је много мука да заустави Катаија који је пар пута у првом полувремену направио праву пометњу по десном боку црно-белих. Посао је,  напослетку, одрадио коректно. Оцена: 6.

С. Марковић: Повратник у Партизан показао је да би требало да буде истински "бинго" тренера Александра Станојевића. Иако је први пут играо у тандему са Макијем Бањком маниром искусног штопера је решавао опасније ситуације пред голом црно-белих. Сазрео, спреман за велика дела у каријери. Оцена: 7.

Бањак: У појединим тренцуима је деловао хладнокрвно и одговорно као да игра у лигама "петице", али је било и пропуста који су могли да буду кажњени. Непотребно направио фаул над Беном у смирај првог полувремена, после којег је Дијего Фалћинели умало изједначио резултат. Оцена 6,5.

АНАЛИЗА КОЈА ЋЕ ЗАПАЛИТИ ФУДБАЛСКУ СРБИЈУ: Судијски експерт о пеналу и корнеру за Звезду (ВИДЕО)

Урошевић: Добио шансу испред новајлије Обрадовића и у потпуности оправдао поверење. Имао је у првом делу игре проблеме са Гобељићевим убацивањем из другог плана, али је борбеношћу стигао да затвори све што треба. Имао две сјајне интервенције код опасних ситуација у казненом простору свог тима у првом полувремену. Оцена 7.

Врло занимљив меч очекује нас вечерас (21.00) у Премијер лиги - Лидс Марсела Бијелсе чека Вулверхемптон, који има изузетан тим, али није отворио сезону онако како је желео. Квота на кеца је 2,60, на икс 3,20, а на двојку 2,80. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Лидс - Вулверхемптон.

Здјелар: Са Сашом нема грешке. Поуздан, борбен, ради послове који тренери највише цене. Везисти Црвене звезде нису се наиграли, првенствено се то односи на Ел Фарду Бена. Партија на нивоу репрезентативца Србије. Оцена: 7.

Natho: Вратио се уморан са репрезентативне акције Израеела и показао да и у таквом стању "мора" да буде стартер. Није ипак имао снаге да поред одличне партије у дефанзиви уради нешто више и на супротној страни терена. Оцена: 6,5.

ВАЗУРА ГРМИ: Отета нам победа! Судија у полувремену, добио позив КОЈИ СЕ НЕ ОДБИЈА!

Сума: Провео на терену ефективно само 10 минута и завршио посао. Одузео је лопту Страхињи Ераковићу код водећег гола Партизана и нема сумње да би задавао још веће проблеме из контранапада да га повреда ока није приморала да напусти 163. дерби у раној фази меча. Оцена: 7.

Јојић: Није то, за сада, онај Јојић из првог мандата у Хумској. За то је потребно време, али је много већи проблем што је без потребе повукао са леђа за дрес Санога и скривио једанаестерац. Оцена: 5.

Стевановић: Потезом хладнокрвног "убице" у петом минуту показао зашто великани из Манчестера ломе копља око довођења крила Партизана. Сваки његов контакт са лоптом уносио је благу панику у дефанзивну линију гостију. За сат времена на терену 163. дербија урадио колико и неки играчи за целу своју каријеру у најважнијој утакмици српског фудбала. Оцена: 7,5.

Асано: Вредан, борбен, истрајан у дуелима, али без конкретне завршнице тамо где је најважније. Почео меч као класичан нападач, по изласку Суме враћен на крило. Имао је Јапанац две шансе да се прослави, у првој није имао среће, у другој је могао и боље да реагује. Оцена: 6,5.

ТЕРЗИЋ УДАРИО НА СВЕ: "Ко штити овај Партизан?! Никакав је, најслабији икад! Судија катастрофалан! Срамно руководство!"

РЕЗЕРВЕ

Л. Марковић (од 15. минута): Изнудио је три жута картона фудбалера Црвене звезде, али није урадио оно због чега је уведен – да постигне гол. Пропустио је одличну шансу у првом полувремену, када је умакао Ераковићу, али је дозволио дефанзивцу Звезде да га стигне и омете. Оцена: 5,5.

Лутовац (од 62. минута). Имао је велику жељу да се докаже у дуелу са Звездом, али као да га је баш та жеља спутала да у појединим ситуацијама буде сталоженији. Оцена: 6.

Смиљанић (од 62. минута). Ушао при вођству од 1:0 да додатно умртви нападе Црвене звезде и прилично успео у својој улози. Имао и неуспешан покушај маказицама при резултату 1:1 у финишу меча. Оцена: 6,5.

Урош Витас (од 88. минута). Ушао са јасним задатком да појача скок у самом финишу. Без оцене.

Иван Обрадовић (од 88. минута): Није имао времена да остави траг у 163. вечитом дербију. Без оцене.

ПАРТИЗАН: Без класичног нападача Партизан је имао јасну оријентацију. Чекати контранапад и шансу за гол. Имали су црно-бели идеалну ситуацију, пошто су већ у петом минуту искористили поклон гостију и повели. Чинило се да ће црно-бели добром дефанзивном упловити у мирну луку, али је несмотрен потез Јојића кумовао ремију. За комплетан тимски учинак оцена 6,5 уз важан додатак - појачања нису стигла за битке у Европи, а спремни нападачи ни за вечити дерби. Тако се не јури титула.