ПАРТИЗАН ПОЈАЧАН ПРЕД ДЕРБИ?

18.04.2024. 11:59
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Фудбалери Црвене звезде дочекаће у суботу од 18 часова Партизан на стадиону "Рајко Митић" у 173. вечитом дербију. Овај сусрет изазива велико интересовање јавности јер може ставити тачку на шампионску трку. Зато црно-бели као да немају довољно проблема јер заостају седам бодова, већ се нови нижу и тек делимично решавају, или је њихов исход још увек у магли.

За почетак, тренер Игор Дуљај не може да води екипу јер је против Чукаричког добио четврти жути картон, а онда је Алберт Нађ одбио ту улогу па је морао да му подвикне директор Милош Вазура и да га подсети да му клуб даје плату да би радио шта треба.

Међутим, Партизан посебно забрињава ситуација са једним од кључних играча голманом Александром Јовановићем. На утакмици са Чукаричким, Јовановић је имао проблема са повредом, али је храбро наставио утакмицу све до краја првог полувремена, када више није могао да стоји на голу. Очекује се да ће голман уложити максималне напоре како би се опоравио до суботњег дербија.

Тренутно се процењује да су шансе да Јовановић заигра 50-50, а голман ће уложити све напоре како би био спреман за овај кључни сусрет. Очекује се да ће у четвртак и петак одрадити тренинг са екипом, након чега ће бити донета коначна одлука о његовом наступу. Навијачи Партизана са нестрпљењем очекују вести о Јовановићевом здравственом стању и могућем наступу у вечитом дербију.

Очекује се да ће атмосфера на стадиону бити узбудљива, а навијачи оба тима са нестрпљењем ишчекују исход ове важне утакмице. С обзиром на историју и ривалство између ова два клуба, 173. вечити дерби обећава узбуђење и неизвесност до последњег минута.