ЗА МАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Партизан ремизирао са Словацким и обезбедио европско пролеће

03.11.2022. 19:53 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Са другог места.

Фудбалери Партизана ремизирали су са Словацким (1:1) и тим резултатом су обезбедили друго место у својој групи и 1/16 финала Лиге конференција.

УЕФА НАЈАВИЛА НОВИНУ: Лига нација за фудбалерке стартује наредне године

ВЛАДАЛА ЈЕ ВЕЛИКА СТРЕПЊА: Познато када се Влаховић враћа на терен

ЕНГЛЕЗИ У ШОКУ: Откуд Митар ОВДЕ, ово нико није ОЧЕКИВАО (ФОТО)

Споро, без много узбуђења почео је меч у Хумској, све се сводило на борбу на средини терена, што је и одговарало гостима који су били бољи ривал у првих 30 минута. Руку на срце нису били нешто опасни, али су они имали прву озбиљну прилику. Холцер је у 19. минуту остао сам на другој стативи, али је Урошевић одлично одреаговао и изблокирао му ударац.

Након тога Партизан је мало успоставио равнотежу, а до вођства црно-бели су могли у 36. минуту, када је Рикардо шутирао главом за мало поред гола. И поред незавидне игре Партизан је дошао до предности до краја првог полувремена. У једној гужви у шеснаестерцу гостију Калабишка је играо руком и главни арбитар Рачковски је показао на белу тачку. Као и увек Natho је био неумољив.

Лига конференција, последње коло

Партизан – Словацко 1:1 (1:0)

Стрелци: Natho у 41. минуту - Томич у 73. минуту

Гледалаца: 17256

Судије: Рачковски, Сиејка, Купсик

Стадион: Хумска

Партизан: Поповић, Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић, Белић (од 72. Павловић), Траоре, Dijabate, Natho (од 94. Саничанин), Мениг (од 89. Лутовац), Рикардо (од 89. Баждар)

Словацко: Нгујен, Калабишка, Шимко, Хофман, Холцер, Кохут, Доничек, Левин, Доски, Вехета, Бронднер

У наставку су гости били бољи ривал, претили су, док се Партизан определио за дефанзиву и та зихерашка игра им је дошла главе. Резервиста Томич је у 73. минуту искористио грешку Поповића и волеј ударцем поравнао резултат.

Црно-бели су се грчевито бранили до самог краја, поново је Томич имао прилику да направи потпуни преокрет, али је главом био непрецизан и Партизан је успео да се пласира у 1/16 финала Лиге конференција.

У другом дуелу у овој групи Келн и Ница су одиграли 2:2 и Ница иде у 1/8 финала.

Читав ток меча могли сте пратити уживо на сајту СрбијаДанас.

Крај меча. Партизан - Словацко 1:1.

94. минут
У игри је Саничанин уместо Natha.

90. минут
Играће се још пет минута надокнаде времена.

89. минут
У игру улазе Баждар и Лутовац, ван терена ће Рикардо и Мениг.

88. минут
Велика прилика! Рикардо је могао да донесе ново вођство Партизану, после корнера је шутирао главом, но Нгујен је одлично интервенисао.

84. минут
Поново Михал Томич, срећа за Партизан. Могао је Томич главом да запречати судбину тима Гордана Петрића, али је био непрецизан.

79. минут
Оклевао је превише Урошевић на ивици шенсаестерца и његов ударац је изблокиран.

73. минут
ГОЛ! 1:1. Томич је стрелац. Слаба интервенција Поповића и Томич волејом тресе мрежу.

72. минут
На терену је Павловић уместо Белића.

70. минут
Партизан прилику тражи из контранапада, очигледно су црно-бели задовољни са овим резултатом.

66. минут
Мало је недостајало да Партизан дуплира предност. Вујачић је главом шутирао поред гола.

61. минут
Требало је Рикардо одмах да шутира после паса Natha, али је компликовао и његов ударац је изблокиран.

57. минут
У подређеном положају је Партизан на старту другог дела, гости прете.

51. минут
Сјајна одбрана Поповића. Шутирао је Симко, лопта је качила неколико играча и за мало преварила голмана домаћих, али се Поповић сјајно снашао.

Почело је друго полувреме.

Полувреме у Хумској. Партизан - Словацко 1:0.

41. минут
ГОЛ ГОЛ ГОЛ! Natho је неумољив.
39. минут
ПЕНАЛ ЗА ПАРТИЗАН!

36. минут
Најбоља шанса за Партизан! Рикардо је одлично скочио после центаршута Дијабатеа, био је за мало непрецизан.

36. минут
Одлично гости стоје у дефанзивном блоку и јако је тешко Партизану да уопште створи неку прилику.

30. минут
Поново су запретили гости, али је Поповић интервенисао и отклонио опасност.

24. минут
Прва каква таква прикика за домаће. Извео је корнер Natho, Марковић је покушао главом, али није добро захватио ту лопту.

19. минут
Велика прилика за Словацко. Холцер је остао сам на другој стативи, али је на срећу Партизана урошевић одлично ушао у блок и сачувао мрежу свог тима.

16. минут
Већина збивања се дешава на средини терена, јако спор почетак у Хумској.

10. минут
Партизан је успео мало да успостави равнотежу, али нема већих прилика ни на једној страни.

5. минут
Миран почетак утакмице, гости имају благу иницијативу, али још увек без озбиљнијих прилика.