ХУМСКА КОНАЧНО ВИДЕЛА ПОБЕДУ ПАРТИЗАНА: Црно-бели голом Рикарда савладали Вождовац (ВИДЕО)

05.04.2023. 17:18 17:13
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Било је и време.

Фудбалери Партизана савладали су Вождовац (1:0) у мечу 29. кола Mozzart бет Суперлиге.

НЕМОГУЋИ УСЛОВИ ЗА ИГРУ: Одложен још један меч Суперлиге Србије?

ТУГА: Напустио нас је легендарни Бобо

Чеферин реизабран за председника УЕФА

Црно-бели су после пет узастопних мечева без победе на свом терену коначно осетили сласт тријумфа.

А да ће тако бити могло се наслути већ на самом старту меча. Играо се пети минут када се затресла мрежа gostiju. Natho је извршио пресинг на задњу линију Вождовца, одиграо дупли пас са Менигом, потом упослио Рикарда, а нападач је са ивице шеснаестерца погодио даљи угао гола Катића.

У 10. минуту је морало да буде 2:0. Поново сјајан пресинг домаћина, лопта је дошла на бок до Јовића, овај додао до Менига, да би Холанђанин сам као дух на другој стативи шутирао преко гола.

Гости су прву прилику имали у 15. минуту, али је ударац Пантовића изблокиран.

Немања Јовић је, затим, запретио ударцем са дистанце, одлично је интервенисао Катић. Ритам утакмице је био добар у првих пола сата, да би остатак полувремена протекао у нешто мирнијем темпу.

MOZZART БЕТ СУПЕРЛИГА, 29. КОЛО

Партизан - Вождовац 1:0 (1:0)

Стрелац: Рикардо у петом минуту

Стадион: Хумска

Судија: Павле Томић

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Стевановић – Филиповић, Вујачић, Саничанин, Урошевић – Фејса, Пантић (од 81. Колорадо) – Мениг, Natho (од 69. Баждар), Јовић (од 92. Јевремовић) – Рикардо.

ВОЖДОВАЦ (3-5-2): Катић – Дамјановић, М. Ђорђевић, Ђуричић – Мијаиловић, Лазаревић (од 65. Стоисављевић), Матић, Нешковић (од 77. Нешковић), Пантовић – Јочић (од 83. Митровић), Теодоровић (од 65. Кадрић).

У наставку је прву озбиљнију прилику имао домаћи тим. Мениг је у 63. минуту одлично прошао по страни, унео лопту у средину, шутирао са неких 25 метара, но истакао се сјајни Катић и парадом спречио црно-беле да дуплирају предност. После десет минута поново је запретио исти играч, овога пута је маказицама шутирао поред гола.

У 76. минуту је Вождовац могао да казни промашаје Партизана, али је његов ударац главом завршио поред гола. Партизан је на десет минута до краја могао да дуплира предност. Рикардов ударац искоса са десне стране је завршио на стативи. Исити играч је недуго затим пропустио још једну колосалну прилику, овога пута се истакао Катић.

Баждар је ушао средином другог дела и могао у финишу да се упише у листу стрелаца. Главом је шутирао млади нападач са пет метара, али право у Катића. То је била и последња прилика на мечу и три бода су остала у Хумској улици.

Црно-бели су се овим тријумфом попели на треће место, али би могли да се врате на позицију ниже уколико Чукарички слави у Ивањици против Јавора у петак од 17 часова.